Tanec a fyzika - jak spolu souvisí?

Tanec a fyzika - Foto: Štěpán Látal

Tanec a fyzikaFoto: Štěpán Látal

Divadlo Ponec se rozhodlo začít nový rok netradičně tím, že poskytne prostor pro mladé či začínající choreografy. Tuto šanci pro nedávné absolventy uměleckých škol, ale i zkušené tanečníky v nové, choreografické roli, nazvalo "divokou kartou".
UVNITŘ: Rozhovor o představení

Na konci ledna se tedy se svou novou choreografií inspirovanou fyzikálními zákony představí jako první "divoká karta" tanečnice a choreografka Bára Látalová. Choreografka si ve svém díle klade otázku po tom, zda lze tanec definovat jako jednoduchý pohyb tam a zpět v gravitačním poli. 

 

Tanec a fyzika - nové představení v Divadle Ponec

Vložit na svůj web

Tanec a fyzika - Foto: Štěpán Látal

Tanec a fyzikaFoto: Štěpán Látal

"Fyzika zůstává pro mnohé abstraktní a těžko uchopitelnou vědou a stejně tak může pro leckterého diváka být i tanec nepochopitelným a velmi abstraktním," říká Látalová a ke svému nápadu vytvořit choreografii pro všechny věkové skupiny doplňuje: "Se svým šestiletým synem bych ráda chodila na taneční představení. Většinou se však zapotím stejně jako samotní interpreti, jelikož se mě stále na něco ptá, tleská, směje se a to obvykle v tom nejnevhodnějším okamžiku ticha a napětí. Často jsou představení pro něj příliš dlouhá a začínají pozdě. Z těchto důvodů jsem chtěla vytvořit taneční představení, na které mohou jít jak rodiče, tak děti a vzájemně si sdělovat dojmy během celého večera." Na inscenaci, kterou autorka pojmenovala Newtonovým vzorcem popisujícím gravitační zákon, se můžete přijít podívat v úterý 26. ledna do divadla Ponec. 


Výkon a příkon: Barbora Látalová a Zdenka Brungot Svíteková
Výtvarná vertikála: Kateřina Housková
Odporný poradce horizontály: Tomáš Měcháček
Světelné svazky: Jan Beneš McGadie a Jan Dorner 

Autor:  Press kit

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace