Tomáš Procházka z B4 o Didaktik Nation Legendary Rock

8. červenec 2011

Pražsko-novoborská skupina improvizované hudby B4 vloni vydala desku Ringo George Paul John a aktuální novinka nese název Didaktik Nation Legendary Rock a vychází v podobě 2CD. (Bonusový disk Antitank Kiddo Legendary Cork obsahuje remixy všech devíti písní prvního CD.)

Kapela vznikla v roce 1998, původní duo se během roku rozrostlo na čtveřici a za občasného hostování dalších hudebníků vystupovalo v téže sestavě do roku 2008. Hudební záběr B4 sahal od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz. B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power triem, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie. Vše je bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixák. Od roku 2009 se členové skupiny rozhodli používat výhradně historické nástroje a analogovou elektroniku.

Poslechněte si záznam živého rozhovoru s Tomášem Procházkou z B4 o nahrávání na chalupě a remixech, o divadle (Handa Gote a Buchty a loutky, kde také působí), o textech písniček, o inspiračních zdrojích, punku v šansonovém balení a dalších tématech.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.