Špína16. března  2017 v 20:00  

Baestien ve Špíně představují novou desku: Nikdy nás ani nenapadlo jít do studia

Kapela Baestien - Foto:  Archiv kapely Baestien

Kapela BaestienFoto:  Archiv kapely Baestien

Zkusili dát dohromady kapelu, ve zkušebně si nahráli tři songy a pak je sami smíchali. Takhle jednoduše zní příběh debutové desky západočeských Baestien, která nese název Uroboros. V únoru vyšla na vinylu péčí německého labelu Alerta Antifascista, kde vydávají kapely jako Fall of Efrafa nebo Downfall of Gaia.

Všichni členové mají zkušenosti z předešlých skupin jako Albion, Le Bain De Maid, Universal Young Musician, Herese nebo Ourway. Shodují se ale, že v případě Baestien jim šlo hlavně o to, aby si členové sedli po lidské stránce. Ovšem to, jak se dokáží dohadovat o kvalitách Nekonečného příběhu, naznačuje jediné – povedlo se. Ostatně po hlavním hrdinovi kultovního filmu pojmenovali taky svou kapelu. Bubeník Martin, na kterého narazili zcela mimo hardcoreovou scénu, prý dokáže odrecitovat velkou část prvního dílu snímku. Škoda, že zrovna on do studia nemohl dorazit. 

Baestien místo vysokých pódií rockových klubů preferují zajímavá místa, kde hudba moc často ke slyšení není. Sami takové akce i pořádají. Kytarista Roman tak činí pod hlavičkou Panic Movements Booking, domlouvá koncerty českým i zahraničním kapelám hned v několika městech. Některé z nich jsou benefiční, vybrané peníze posílá třeba na zařízení starající se o lidi s mentálním postižením. I když je to prý často nevděčná činnost, s beneficemi má zkušenosti i druhý kytarista František. Se smíchy vzpomíná, jak v Sokolově na koncert pro pražské sociální a kulturní centrum Klinika přišel jeden návštěvník s tím, že už na několika klinikách také byl. 

Beastien budou mít v nejbližších měsících napilno. S novou deskou, o které se dozvíte právě v dalším dílu Špíny, vyrazí na turné po Česku a Slovensku.  

Autor:  Miloš Hroch, Honza Šamánek, Judita Císařová, Petr Wagner
Pořad: Špína  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: čtvrtek 20:00; repríza neděle 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace