Špína6. července  2017 v 20:00  

Festival Sun Wu Kung ve Špíně: Začalo to oslavou narozenin, kam nás nikdo nepozval

Pořadatelé Sun Wu Kung - Foto: Judita Císařová

Pořadatelé Sun Wu KungFoto: Judita Císařová

Každoletní výprava Špíny po malých, undergroundových a takřka rodinných festivalech letos konečně zavítala i na místo, kam se už devět let vracejí všichni příznivci hlasité a nezávislé hudby – do obce Červeněves poblíž Nového Bydžova. S organizátory tradičního „rock’n’rollového tábora“ Sun Wu Kung jsme se bavili nejen o tom, jak to všechno začalo, ale i o programu, který tento pohyblivý festival letos nabídne.

Petra, Pavlína a Vojta, kteří dnes tvoří organizátorské jádro Sun Wu Kungu, se dali dohromady před devíti lety víceméně náhodou. Holky dorazily na koncert kapely Wollongong, až na místě ovšem zjistily, že se jedná o soukromou oslavu narozenin. To ovšem nezabránilo tomu, aby se na místě dohodly, že si s novými přáteli uspořádají vlastní koncert jiné party ze stáje labelu Silver Rocket. Tou byla Lyssa. A protože plány byly víc než odvážné, najednou z toho byla akce na dva dny. V objektu prvorepublikového mlýna tak vznikla tradice, která příští rok oslaví kulaté výročí. I když s tím samozřejmě na začátku nikdo nepočítal. 

V aktuálním díle Špíny jsme se zaposlouchali do ukázek většiny interpretů, kteří se letos na Sun Wu Kung objeví. Patří mezi ně například Deceased Squirell On The Phone, kterým účast na letní ani zimní verzi festivalu (tzv. Hibernii) v posledních letech nevyšla. Další z vystupujících kapel jsou výsledkem přátelských konexí i touhy dotáhnout na mlýn to zajímavé z Česka, co během roku organizační tým viděl na menších klubových koncertech. Špína se podívala i trochu do historie a zavzpomínala na táborovou unplugged edici Kotlík. Jak k tomu tenkrát došlo a především – jak je to s volbou nechvalně proslulého Opičího krále, se dozvíte v rozhovoru! 

Playlist:
Květoslav Dolejší –Táty
Pacino – Psí srdce
Deceased Squirrel on the Phone – Jesus No.2
VONT – Horní pes
Lavra – Weatherbed
Molly – Live at Lúč
Bugmen – Kindercore
Anne M.Christiansen – Závist
Damien Dubrovnik – Arrow 5 

Autor:  Judita Císařová, Honza Šamánek
Pořad: Špína  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: čtvrtek 20:00; repríza neděle 05:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace