Startér

Sourozenecká rivalita dělá lepší beaty. Taneční duo Bratři ve Startéru

„Brácha to nerad slyší, ale na bicí hraju líp já,“ říká Ondřej Veselý, polovina dua Bratři. Je o pět minut starší než jeho dvojče Jirka, a tak si vyskakuje. Před mikrofonem se bratři Veselí navzájem pošťuchují, ale jakmile přejdou k nástrojům, disciplinovaně...

Frank Bigsby & His Satanic Majesty ve Startéru...

„Mám strašně rád tu organickou, kytarovou...

February ve Startéru dokázali, že nejsou...

Vypadají, jako by zrovna utekli z gymplu,...

Hlasujte pro soutěžící Startéru

O pořadu

Startér

Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 
Jonáš Zbořil moderuje Startér s Jakubem Johánkem - Foto:  Český rozhlas

Jonáš Zbořil moderuje Startér s Jakubem JohánkemFoto:  Český rozhlas

Taky už vás nebaví poslouchat, že se na české hudební scéně nic nového neděje? Máte nebo znáte progresivní hudební projekt, který by tu udělal poprask? Tak to tady s námi pojďte nastartovat! Jakub Johánek a Jonáš Zbořil pro vás uvádějí Startér, pořad, ve kterém chtějí spolu s vámi najít tu nejčerstvější českou hudbu. Hlasujte pro svoje oblíbence nebo nás dostaňte do kolen vlastním trackem. Startér je hitparáda pro začínající hudební projekty, které chtějí zazářit na české alternativní scéně.

Jestli jste to právě vy, posílejte pecky na starter@rozhlas.cz!  

Každý týden vám naservírujeme devět soutěžních skladeb od garážových kapel, introvertních producentů i melancholických songwriterů. A nebo zrovna od vás. Ti nejúspěšnější hudebníci od nás dostanou 50 000 Kč na nahrání desky nebo si zahrají na festivalech United Islands of Prague, Bažant Pohoda a spoustě dalších prestižních klubových i open air akcích.  

Jak se přihlásit?  

Pošlete nám jednu svou skladbu na starter@rozhlas.cz ve formátu mp3 s bitrate 320 kbps. Určitě tušíte, jak má znít song, který od vás ve Startéru chceme. Všímáme si progresivity, originality, atmosféry i textů. Chceme jen původní tvorbu! Vyhrazujeme si právo každou zařazenou skladbu umístit na web Radia Wave, SoundCloud a Facebook pořadu Startér a ve vysílání vás pak hejtovat nebo milovat. Tak do toho!  

Pravidla 

Kolo Startéru trvá vždy jeden týden a hrajeme v něm 7 soutěžních tracků + 2 novinky. Pro své oblíbené tracky můžete hlasovat vždycky od začátku vysílání až do nedělního večera (do 22h). Abyste podpořili ten nejlepší track, stačí vám jednou kliknout na webu Startéru. Hlas se z jedné IP adresy počítá jen jednou denně a po každém kole se body nulují. Nasazené písně můžou být v hitparádě maximálně 7 týdnů (7 soutěžních kol). Do semifinále postupuje 20 tracků s celkově nejvyšším počtem hlasů, z nich porota vybere 3 finalisty. Pak opět rozhodují hlasy fanoušků. Vítěz obdrží 50.000Kč na nahrání desky.  

Divoká karta 

V porotě je Marie Kieslowski, Kittchen, Jakub Johánek a Jonáš Zbořil.

Porota má také možnost udělovat Divokou kartu projektu, který by se měl zviditelnit bez ohledu na počet získaných hlasů od posluchačů. Projekty nominované porotou budou mít šanci zahrát si na festivalu Bažant Pohoda, United Islands of Prague či na akcích jako jsou Radio Wave Live Sessions, Converse Keep Prague Loud, Free Mondays v klubu Roxy a spoustě dalších.  

Sledujte www.wave.cz/starter anebo www.soundcloud.com/starter

Send me
your sounds

Pořad připravují: Jonáš Zbořil a Jakub Johánek 

Historie pořadu:
 
Pořad vznikl v roce 2008. Původně byl vysílán jednou za čtrnáct dní. Po 3 ročnících se odmlčel a na podzim roku 2011 se vrátil jako měsíčník zpět do éteru. Pořadem provázel Tomáš Turek a Tadeáš Haager, restartovanou verzi budou moderovat od listopadu 2013 Jonáš Zbořil a Jakub Johánek. 

Záznamy starších dílů najdete v našem JUKEBOXU! 

Pořad: Startér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace