Startér18. srpna  2014 v 20:00  

Startér a hudební terapie se Sajtban

Sajtban ve Startéru - Foto: Jonáš Zbořil

Sajtban ve StartéruFoto: Jonáš Zbořil

V hitparádě Startér (jejíž další kolo se mimochodem blíží!) získala tahle brněnská dvojice minimum hlasů. Nám to nevadí, ambientní duo Sajtban nás zaujalo natolik, že jsme si pro ně vymezili celý poslední Startér, ve kterém jsme představili jejich split s projektem Sítě a nechali je zahrát několik skladeb naživo. Jestli máte chuť se trochu zklidnit a zajímá vás, jak zní folk roztavený v psychedelii, pouštějte přehrávač. Čeká vás hudební terapie. Myslíme to vážně.

„Oba jsme psychologové,“ přiznali na sebe Rafal Marciniak a Tomáš Bolek. Rafal pomáhá závislým na alkoholu, Tomáš Bolek dělá psychoterapie. Souvislost mezi svou hudbou a prací rozhodně pociťují. „Proto mě Sajtban zaujal. Terapeutickej potenciál hudby mi přijde hrozně silný. Zajímá mě teď hudba, která člověka zasahuje na hlubších rovinách. Rád bych toho nakonec využil i v terapii,“ vysvětluje Tomáš, jinak známý z legendární emo-hardcore kapely John Ball. I Rafal má za sebou celkem protikladnou hudební minulost, znát ho můžete třeba z Enten og Eller, která fungovala okolo Silver Rocket. 

Jak se dostali k ambientním kytarám, jaké mají ambice a jak může v Česku fungovat experimentální hudba, to se dozvíte v posledním Startéru s kapelou Sajtban. 

 

Startér se Sajtban

Vložit na svůj web

Pořad: Startér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace