Tyjátr14. listopadu  2011 v 11:00  

Tyjátr – HUSO

Když se řekne divadlo, mnoho z nás – a možná nemusíte ani vy ve svém okolí chodit daleko – si dokáže představit maximálně tak Sluhu dvou pánů. Divadlo ale není jen Národní a není to jen činohra nebo balet.

Všeobecně přijímaná definice zní: „Divadlo je múzické umění, které na jevišti předvádějí herci, tanečníci nebo zpěváci“. Tolik k odůvodnění, proč se naše pravidelná divadelní rubrika dnes zaměří na jednu hudební dvojici, která ale dokáže udělat na pódiu pěkný Tyjátr. 

„Dvojčlenná hudební smršť. Veselé písně o zvířátkách, dopravních nehodách a o tom, jak se nakonec všichni dobře poměli.“ To je stručná charakteristika hudebně performativního dua HUSO. Pod tím názvem si můžete představit leccos – takovou malou inspirací mohou být výklady typu:HUdební SOcky, HUlákající SOmráci, HUbení SÓlisté nebo HUdební SOubor neslyšících.
Velkou nápovědou pak je, že toto duo je tvořeno Tomášem HUbáčkem a Jakubem SOldánem

AudioStáhnout
 

Rozhovor s hudební dvojicí HUSO

Kdyby někdo z vás toužil po desce, tak má zatím smůlu, protože HUSO žádnou nemá. Ale plánuje ji takříkajíc „donazimy“. Na to se samozřejmě všichni velmi těšíme. Ostatně už se předběžně i ví, na kterém labelu CD vyjde, lítý boj vyhrálo vydavatelství Kmochův Kolín. Důvod je jednoduchý – jejich styl „umcaprc“ je totiž „něco mezi Michalem a Davidem“, „kouzelná“ dechovka nebo prostě „Milan Knížák moravského folklóru“. 

Jakub Soldán
*1983 Liberec
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, katedra animace a audiovize. Volná noha levá. 

Tomáš Hubáček
*1981 Zlín
Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, katedra animace a audiovize. Volná noha pravá. 

Nové články v rubrice

 • 21. července  2014 v 16:20     Audio  rubrika: Tyjátr

  Tyjátr: Nultý bod začal slepým výstřelem z revolveru

  Letošní ročník mezinárodního tanečního festivalu Nultý bod otevřela taneční inscenace Obstarej si revolver německé choreografky Heleny Waldmann. Performerka Brit Rodemund se na bílé ploše rozpohybuje mezi měkkým světlem...

   
 • 14. července  2014 v 16:20     Audio  rubrika: Tyjátr

  Tyjátr: identity.move zkoumá proměny našich myšlenek

  Východní Evropa v posledním čtvrtstoletí zažila řadu velkých změn a událostí, které přímo souvisely s odstřižením sovětského vlivu a snahou přiblížit se západním ideálům. Cíl pojmenovat posuny v uvažování v tomto prostoru...

   
 • 7. července  2014 v 16:20     Audio  rubrika: Tyjátr

  Tyjátr: Na piazzetě se čarovalo pro Činoherák

  Pražské Národní divadlo na podporu souboru někdejšího Činoherního studia, nyní Činoheráku Ústí, uspořádalo akci Národ pro Ústí. Akce běží souběžně se sbírkou Národ sobě II., kterou divadlo vybírá na rekonstrukci nového... piazzetě Národního divadla.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas