Universum

Státní maturita? Nijak nás nemotivuje, říkají gymnazistky

Na většině středních škol dnes začaly ústní maturity. Písemnou část státních maturit už mají studenti za sebou. Jak hodnotí současné nastavení systému maturitních zkoušek letošní maturantky Josefína Balková a Berenika Hálová?

Studovat prestižní univerzitu v zahraničí?...

Student nebo studentka, který chce...

Universum: Propadnout na základce? Prakticky...

Mysleli jste si, že základní vzdělání...

O pořadu

Universum

Čas vysílání: úterý 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 
Universum - Foto: Radek Sidun, Olga Benešová

UniversumFoto: Radek Sidun, Olga Benešová

To nejaktuálnější nejen z akademické půdy a studentského života.

Všichni jsme dnes občas studenty, ať už ve škole, v zaměstnání, nebo ve volném čase. Universum je akademická čtvrthodinka, která se věnuje vysokoškolskému studiu i celoživotnímu učení prostřednictvím rozhovorů, reportáží a komentářů. 

Neporadíme vám zkratky k titulu, ani jak podvádět u zkoušek. Raději přinášíme inspirativní příběhy lidí, kteří šli vlastní cestou a dotáhli to daleko, i když často úplně jinam, než čekali. Sledujeme aktuální kauzy nebo nešvary na vysokých školách, přijímačky, zkouškové, letní školy, zahraniční pobyty, studentské bydlení. Každý měsíc jedno hlavní téma, na které se podíváme do hloubky.  

Universum vás připraví na všechny výzvy i úskalí studentského života. A stejně jako studium zdaleka nemusí být nuda, nebudete se nudit ani u poslechu Universa. 

Universum připravuje a moderuje: Jana Římanová a Láďa Novák 

Historie pořadu: Praotci pořadu jsou Pavel Zelinka a Jakub Viliš. Universum vzniklo pod jejich taktovkou a za účasti moderátorky Anety Savarové v roce 2008. Za mikrofonem už během podzimu vystřídalo Anetu duo Pavel Cyprich a Veronika Ruppert (dříve Majerová). Tu později nahradila Míša Jendeková, kterou na konci roku 2010 vítr z Českého rozhlasu odvál úplně. Universum od té doby tvořil Pavel Cyprich sám. Od roku 2015 se vysílá Universum v rámci odpoledního On Air od 17 hodin a připravuje ho Jana Římanová. 

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu. 

Pořad: Universum  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace