Universum

Respekt spíše než peníze. Učitelé neoblíbených předmětů nepotřebují podpořit jen vyšším platem

Demotivace učitelů a žáků vyplývá podle Barbory Urbanové nejen ze špatného platového ohodnocení, ale i z přístupu k daným oborům a předmětům. Ačkoli zájem žáků o veřejné dění je důležitý, k výuce občanské výchovy se běžně přistupuje jako k nadbytečnému,...

Universum: Navrhněte si vlastní předmět...

„Ten obor je takový, že co tam chcete...

Realita studentských stáží: Naučte se trpět,...

„Když jsem přišla první den do práce,...

O pořadu

Universum

Čas vysílání: úterý 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 
Universum - Foto: Radek Sidun, Olga Benešová

UniversumFoto: Radek Sidun, Olga Benešová

To nejaktuálnější nejen z akademické půdy a studentského života.

Všichni jsme dnes občas studenty, ať už ve škole, v zaměstnání, nebo ve volném čase. Universum je akademická čtvrthodinka, která se věnuje vysokoškolskému studiu i celoživotnímu učení prostřednictvím rozhovorů, reportáží a komentářů. 

Neporadíme vám zkratky k titulu, ani jak podvádět u zkoušek. Raději přinášíme inspirativní příběhy lidí, kteří šli vlastní cestou a dotáhli to daleko, i když často úplně jinam, než čekali. Sledujeme aktuální kauzy nebo nešvary na vysokých školách, přijímačky, zkouškové, letní školy, zahraniční pobyty, studentské bydlení. Každý měsíc jedno hlavní téma, na které se podíváme do hloubky.  

Universum vás připraví na všechny výzvy i úskalí studentského života. A stejně jako studium zdaleka nemusí být nuda, nebudete se nudit ani u poslechu Universa. 

Universum připravuje a moderuje: Jana Římanová a Láďa Novák 

Historie pořadu: Praotci pořadu jsou Pavel Zelinka a Jakub Viliš. Universum vzniklo pod jejich taktovkou a za účasti moderátorky Anety Savarové v roce 2008. Za mikrofonem už během podzimu vystřídalo Anetu duo Pavel Cyprich a Veronika Ruppert (dříve Majerová). Tu později nahradila Míša Jendeková, kterou na konci roku 2010 vítr z Českého rozhlasu odvál úplně. Universum od té doby tvořil Pavel Cyprich sám. Od roku 2015 se vysílá Universum v rámci odpoledního On Air od 17 hodin a připravuje ho Jana Římanová. 

Záznamy jednotlivých dílů najdete v iRádiu. 

Pořad: Universum  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace