Universum19. dubna  2011 v 09:10  

Formule 1 ve školách a v Universu

Soutěž F1 ve školách - Foto:  BPA/Milan Bydžovský

Soutěž F1 ve školáchFoto:  BPA/Milan Bydžovský

Akademická šedesátiminutovka Radia Wave se tentokrát věnovala velmi netradiční soutěži. Zaujme vás, především pokud jste fanoušky motosportu, respektive Formule 1. Povídání se točilo kolem projektu Formule 1 ve školách a hostem ve studiu Radia Wave byl vedle koordinátorky projektu Ilony Talašové také český automobilový závodník Jan Charouz.

Byli jste natěšení na nový ročník světového šampionátu Formule 1? A už vás trochu nudí, že šest z posledních sedmi závodů vyhrál Sebastian Vettel? Možná právě vás by zaujal projekt Formule 1 ve školách, ve kterém okusíte lákavé prostředí světa F1 doslova na vlastní kůži.
Formule 1 ve školách je projekt pro mladé talentované studenty, kde cílem je sestavit tým F1, zkonstruovat monopost formule a nakonec samozřejmě vyhrát závody a dostat se třeba na mezinárodní finále, které se letos odehraje v Malajsii. Více o projektu v záznamu rozhovoru s jeho koordinátorkou Ilonou Talašovou

 

Rozhovor o Formuli 1 ve školách

Vložit na svůj web

Jan Charouz je teprve třetím Čechem, který kdy usednul do kokpitu monopostu Formule 1. Už druhý rok jezdí jako testovací jezdec týmu Lotus Renault GP, a jak Honza říká, i do tohoto bodu byla cesta těžká a složitá a vynaložené úsilí se nakonec vůbec nemusí vyplatit. Patron soutěže Formule 1 ve školách Jan Charouz byl také hostem pátečního Universa a řeč samozřejmě nemohla být o ničem jiném než o jeho kariéře směřující k šampionátu F1. 

 

S Janem Charouzem o Formuli 1

Vložit na svůj web

Autor:  Pavel Cyprich
Pořad: Universum  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: úterý 17:00  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace