Wave News19. června  2017 v 15:30  

Čínští cenzoři odstranili z filmu Vetřelec: Covenant scénu s polibkem dvou mužů

Michael Fassbender ve filmu Vetřelec: Covenant - Foto:  CinemArt

Michael Fassbender ve filmu Vetřelec: CovenantFoto:  CinemArt

Pokračování sci-fi série Ridleyho Scotta mělo v Číně premiéru v pátek. Z filmu zmizely nejen některé scény přímo s vetřelcem, čínští cenzoři odstranili také polibek dvou mužů. V následujícím textu se můžete dozvědět informace o ději filmu, takže pokud se bojíte spoilerů, radši ve čtení nepokračujte. Polibek jako vyvrcholení překvapivé romance ve filmu zažijí dva identičtí kyborgové David a Walter, oba hraje Michael Fassbender. Když David učí Waltera hrát na flétnu, David mu do ucha zašeptá, že práci s prsty obstará on, a oba Fassbenderové se políbí. Cenzorské zákony mají v Číně chránit děti před násilím a sexem, televizní pořady například nesmí obsahovat homosexuální vztahy, filmy ale stejnému omezení nepodléhají. Přesto není překvapivé, že čínský režim zasáhl, protože LGBTQ témata tamním cenzorům nevyhovují. Zkrocená hora se v miliardové zemi nepromítala vůbec, oscarový snímek Moonlight v zemi pravděpodobně do kin také nepůjde. Na plátnech se v Číně smí o homosexualitě jenom mluvit, vidět být ale nesmí. (Například ve Strážcích vesmíru žlutá bojovnice zpochybňuje svoji orientaci.) Pekingské úřady se dokonce samy pochválily za svoji toleranci, když do kin pustily Krásku a zvíře i s celou homosexuálně laděnou taneční scénou, píše o tom server Gizmodo. Z posledního Vetřelce zmizela mimo homosexuální scény i řada násilných momentů, dohromady 6 minut filmu.

Autor:  Vítek Svoboda

Nové články v rubrice

 • 22. června  2017 v 14:30     Video  rubrika: Wave News

  Designérka vytvořila neužitečné roboty, kteří vás jenom otravují

  Otravné robotky představila jako svou magisterskou práci na londýnské univerzitě Central Saint Martins mexicko-švýcarská designérka . Série třech neužitečných strojů s názvem Misbehaving (ro)bots má za úkol simulovat uživateli nepříjemné aspekty mezilidského vztahu. Jeden z robotků vám například s gustem počmárá povlečení rtěnkou, jiný umí nepříjemně... komentovala svůj výtvor designérka takto: „Jejich účelem není efektivita nebo užitečnost, ale naopak mnohdy přehlížená otravnost nebo znepokojivost. I to jsou aspekty, které prožíváme v přítomnosti druhého člověka,...

   
 • 22. června  2017 v 14:30       rubrika: Wave News

  Playing Soviet. Na webu Princetonské univerzity najdete obrázkové knihy pro sovětské děti

  Interaktivní kolekce Playing Soviet, kterou od 20. května tohoto roku najdete na stránkách Princetonské univerzity, umožňuje nahlédnout do málo známých a dnes vzácných sovětských. Kromě možnosti kochat se obrázky ale nabízí mnohem víc. Jednotlivé ilustrace si můžete roztřídit podle autorů, použité techniky i tematiky, skupina badatelů a studentů k nim navíc sepsala anotace. Jak se píše na stránkách... , najdete zase na stránkách Státní veřejné historické knihovny Ruska. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete ve zkoumání sovětské vizuální kultury pokračovat .

   
 • 22. června  2017 v 13:00       rubrika: Wave News

  Prince Harry: Nikdo z královské rodiny nechce být král nebo královna

  Britský princ Harry, který je známý svou upřímností, dal obsáhlý rozhovor časopisu Newsweek. Zmiňuje v něm mimo jiné, že nikdo z britské královské rodiny nejvyšší titul nechce, členové svoji roli chápou jako povinnost,... . Podle průzkumu provedeného společností YouGov v roce 2015 , že zachování monarchie je pro Spojené království prospěšné.

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace