Wave News20. ledna  2016 v 17:00  

Kalifornská univerzita nabízí stovky elektronických knih o umění a historii zadarmo

Kalifornská univerzita nabízí stovky elektronických publikací zadarmo - Foto:  pixabay.com, CC0 Public domain

Kalifornská univerzita nabízí stovky elektronických publikací zadarmoFoto:  pixabay.com, CC0 Public domain

Kolekci více než sedmi stovek elektronických knih z let 1982 až 2004 nedávno zveřejnilo Nakladatelství Kalifornské univerzity. Jsou mezi nimi především odborné publikace, ale i fikce z různých akademických vydavatelství. Na své si tak přijdou třeba studenti umění, historie, hudby, religionistiky, ale i přírodovědci. Projít si rozsáhlou kolekci můžete na webových stránkách zmíněného nakladatelství.
Učíte se, ale radši byste prokrastinovali? Čtěte taky: Sbohem volným večerům. Newyorská knihovna zveřejnila 180 tisíc archivních snímků a ilustrací

Autor:  Nicol Staňková

Nové články v rubrice

 • 24. září  2016 v 11:00       rubrika: Wave News

  Američtí vězni odmítají pracovat zadarmo a vstoupili do stávky

  Ve Spojených státech už dva týdny probíhá stávka asi ve dvaceti věznicích a účastní se jí asi dvacet tisíc vězněných. Hlavním důvodem protestů je snaha zrušit otrockou práci. Ta je sice zakázána třináctým ústavním dodatkem,... O stávce se ale nedočtete v největších amerických novinách, ani se o ní nedozvíte ze zpravodajských relací hlavních televizních stanic. Informace o tomto vězeňském protestu přinášejí hlavně nezávislá a alternativní... nebo , nicméně články o něm vyšly také ve nebo na serveru . Mlčení hlavních mediálních hráčů je vysvětlováno tím, že mnohé věznice, kde stávka probíhá, jejich vedení uzavřelo pro veřejnost, přičemž management věznic nedopovídá na dotazy, proč k omezení styku s veřejností došlo,... je problémem také to, že stávku nijak nepodpořily hlavní odborové organizace. Ty sice otrockou práci ve věznicích odsuzují, ale jelikož nechtějí, aby vznikl konflikt v jejich členské základně, v níž hrají významnou... Pokud vás zajímá, jak stávka pokračuje, můžete aktuální informace sledovat na Facebooku

   
 • 24. září  2016 v 08:30       rubrika: Wave News

  Severní Korea omylem odkryla světu svou běžně nepřístupnou internetovou síť, dohromady má 28 webových stránek

  Severní Korea je kvůli tamnímu totalitnímu politickému systému před zbytkem světa velmi uzavřená a o tom, jak tam běžní lidé žijí, nebo dokonce jak vypadá jejich internet, moc nevíme. Informace a dokumentační materiál,... objevil článek, který informoval o nechtěném úniku seznamu DNS s koncovkou -kp se všemi linky a celým seznamen severokorejských domén, který čítá celkem 28 stránek dohromady. Mezi nimi se vyjímá například web typu... si ale rychle ulovil snímky předních stran všech severokorejských DNS s koncovkou -kp.

   
 • 23. září  2016 v 18:30       rubrika: Wave News

  Opuštěný palác v Cihelné ulici v Praze ožije festivalem autorské ilustrace LUSTR

  Středobodem festivalu, který proběhne 23.-28. září, je výstava prací zhruba čtyř desítek současných ilustrátorů a ilustrátorek. Vzhledem k tomu, že každý z nich měl ve své prezentaci poměrně dost volnou ruku, nejedná... .

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace