Wave News20. března  2015 v 22:00  

Nick Cave napsal během turné další knížku, tentokrát epickou báseň

Nick Cave (Grinderman) - Foto: Standa Soukup

Nick Cave (Grinderman)Foto: Standa Soukup

The Sick Bag Song napsal Cave během dvaadvaceti dní na americkém turné se svými Bad Seeds loni v létě. Cave je poměrně známý literát, svoji první knížku Král inkoust, která je sbírkou jednoaktových her a písňových textů, napsal už v roce 1988, nejznámější jsou asi jeho romány A uzřela oslice anděla nebo Smrt Zajdy Munroa. Napsal i několik filmových scénářů, western Proposition získal velmi slušné recenze, Lawless, také v režii Johna Hillcoata, sesbíral většinou mizerné. V roce 2006 vyšlo najevo, že Cave díky přátelství s Russellem Crowem napsal i druhý díl Gladiátora, který ale studio nakonec odmítlo. The Sick Bag Song psal Cave výhradně na papírové sáčky na zvracení, které nacházel během turné na sedátkách v letadlech. Knížku si můžete objednat tady.

Nové články v rubrice

 • 24. října  2016 v 19:00       rubrika: Wave News

  Východní Evropě schází empatie. I Česko je jednou z nejméně empatických zemí

  Výzkum prováděl William Chopik z Michigan State University. Na jeho seznamu bylo celkem 63 zemí. Data získal pomocí onlinového dotazníku o empatii a soucitu, který vyplnilo celkem přes sto tisíc lidí. Nejempatičtější...

   
 • 24. října  2016 v 17:00       rubrika: Wave News

  Muž z New Yorku si obléká přes 38 kilo svých odpadků. Upozorňuje na plýtvání v USA

  Rob Greenfield je odpadkový muž. Na své tělo věší pytle s celkem 38 kilogramy odpadků a v objemném obleku se prochází po americké metropoli. Množství, které prý vyprodukoval za jeden měsíc, je přitom o třetinu menší... Ještě před několika lety Greenfield nad svou spotřebou příliš nepřemýšlel. Když se začal víc zajímat o životní prostředí a ekologii, dostal se až k životnímu stylu s názvem zero-waste. Ten je založený na tom, že by... Rob Greenfield. Aktivista chce inspirovat každého k tomu, zamyslet se nad tím, kolik odpadků vyprodukuje a že hned tak ze světa nezmizí. Nejvíc ho prý potěší kladné reakce lidí, které potká ve svém obleku na ulici. Třeba okamžik,... Tento projekt, o kterém vzniká i dokument, není jeho jedinou iniciativou. V uplynulých letech se třeba 1 000 dnů nesprchoval a často taky chodí pro vyhozené potraviny do kontejnerů.

   
 • 24. října  2016 v 15:30       rubrika: Wave News

  Kalkatská skládka je nonstop v plamenech. Lidé se tam dožívají přibližně padesáti let

  Na skládce v indické oblasti Dhapa žije několik tisíc lidí, kteří se živí tím, co na skládce najdou. „Leží tam mrtvé děti, kvanta pašovaného zboží z kamionů, jako je čokoláda nebo medikamenty. Také jsem tam našel peníze... .

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace