Wave News20. března  2015 v 22:00  

Nick Cave napsal během turné další knížku, tentokrát epickou báseň

Nick Cave (Grinderman) - Foto: Standa Soukup

Nick Cave (Grinderman)Foto: Standa Soukup

The Sick Bag Song napsal Cave během dvaadvaceti dní na americkém turné se svými Bad Seeds loni v létě. Cave je poměrně známý literát, svoji první knížku Král inkoust, která je sbírkou jednoaktových her a písňových textů, napsal už v roce 1988, nejznámější jsou asi jeho romány A uzřela oslice anděla nebo Smrt Zajdy Munroa. Napsal i několik filmových scénářů, western Proposition získal velmi slušné recenze, Lawless, také v režii Johna Hillcoata, sesbíral většinou mizerné. V roce 2006 vyšlo najevo, že Cave díky přátelství s Russellem Crowem napsal i druhý díl Gladiátora, který ale studio nakonec odmítlo. The Sick Bag Song psal Cave výhradně na papírové sáčky na zvracení, které nacházel během turné na sedátkách v letadlech. Knížku si můžete objednat tady.

Nové články v rubrice

 • 25. srpna  2016 v 18:33       rubrika: Wave News

  Cyklisti budou moct pít i na kole. Zákon jim zřejmě povolí 0,8 promile alkoholu

  V senátu dnes prošla novela, která povoluje cyklistům alkohol do míry 0,8 promile. Novelu o provozu na pozemních komunikacích cyklistům bude muset ještě schválit sněmovna. Pokud se tak stane, tato hranice 0,8 promile... 0,8 promile je hladina, která se např. vytvoří v těle ženy, která váží 55 kg a vypije během jedné hodiny 2 piva desítky. Pro muže to pak můžou být i 4 piva desítky. Toto množství alkoholu už . Je možné, že se novela zákona v parlamentu zastaví stejně jako před rokem, není to ale jisté. Zde si můžete spočítat, .

   
 • 25. srpna  2016 v 15:30       rubrika: Wave News

  3D tiskárna, které stačí slunce a písek

  Designér Markus Kayser vytvořil přístroj, který . Je to vlastně 3D tiskárna se solárními panely, která jako materiál používá písek. Ten v podobě krystalů obsahuje křemen, přesněji oxid křemičitý. Zahřejeme-li křemičitý písek k bodu táni a pak ochladíme, ztuhne v... Většina 3D tiskáren využívá laserovou technologii a plasty, pryskyřice nebo kovy, Solar Sinter ale materiál taví slunečním světlem pomocí Fresnelových nebo plochých čoček se soustřednými kruhy – stačí mu tak sluneční... .„Přístroj a výsledky prvních experimentů, které jsou zde představeny, jsou prvním významným krokem k tomu, co by podle mne mohl být nový výrobní prostředek s mimořádným potenciálem,“ končí jeho zpráva.

   
 • 25. srpna  2016 v 15:00     Video  rubrika: Wave News

  Noise-rappeři clipping. vydají v září desku Misery and Splendor, láká na ni nervní videoklip

  O Daveedu Diggsovi – mozku kalifornských hiphopových experimentátorů clipping. – je poslední dobou slyšet hlavně v souvislosti s veleúspěšným muzikálem Hamilton. V červnu dokonce Diggs převzal cenu Tony za nejlepší...

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace