Wave News20. března  2015 v 22:00  

Nick Cave napsal během turné další knížku, tentokrát epickou báseň

Nick Cave (Grinderman) - Foto: Standa Soukup

Nick Cave (Grinderman)Foto: Standa Soukup

The Sick Bag Song napsal Cave během dvaadvaceti dní na americkém turné se svými Bad Seeds loni v létě. Cave je poměrně známý literát, svoji první knížku Král inkoust, která je sbírkou jednoaktových her a písňových textů, napsal už v roce 1988, nejznámější jsou asi jeho romány A uzřela oslice anděla nebo Smrt Zajdy Munroa. Napsal i několik filmových scénářů, western Proposition získal velmi slušné recenze, Lawless, také v režii Johna Hillcoata, sesbíral většinou mizerné. V roce 2006 vyšlo najevo, že Cave díky přátelství s Russellem Crowem napsal i druhý díl Gladiátora, který ale studio nakonec odmítlo. The Sick Bag Song psal Cave výhradně na papírové sáčky na zvracení, které nacházel během turné na sedátkách v letadlech. Knížku si můžete objednat tady.

Nové články v rubrice

 • 29. června  2016 v 18:00       rubrika: Wave News

  Archeologie má nový podobor – expanduje do vesmíru

  Archeologie se v následujících letech bude nejspíš potýkat s novou výzvou. Část její pozornosti by se mohla přesunout na mimozemské objekty – produkty lidského dobývání vesmíru –, které odložené pokračují ve své životní... z roku 2009. Při zkoumání lidské stopy ve vesmíru například nepůjde pro určení stáří objektů využít zavedenou metodu stratigrafie, která počítá s tím, že čím hlouběji v půdě byly objekty nalezeny, tím jsou starší.... .

   
 • 29. června  2016 v 16:00       rubrika: Wave News

  Poslechněte si 28 zástupců Evropské unie v mixu Tobyho Galea

  Pokud smutníte nad odchodem Velké Británie z Evropské unie, soudržnost tohoto celku si můžete připomenout alespoň poslechem Eurovision Mixu 28 písní zastupujících všechny země evropské (dosud) osmadvacítky. Téměř čtyřicet... od tuzemské skupiny MIDI LIDI. Uslyšíte i remix skladby Walk This Way od dánské elektropopové hvězdy MØ, skotského hudebníka Rustieho se skladbou Green Language a nakonec i trumpetistu Laca Decziho.

   
 • 29. června  2016 v 13:52       rubrika: Wave News

  Kniha omalovánek pomáhá rozšiřovat povědomí o genderové diverzitě

  Více než 30 autorů se spojilo při tvorbě nové zaměřené na genderovou diverzitu. Cílem publikace Art Colouring Book — Facing Gender Diversity, kterou sestavila socioložka , je kreativní a nekonvenční cestou rozšířit povědomí o tom, že proměnná pohlaví není pouze dichotomická. Kurátorka projektu doufá, že se tímto způsobem podaří veřejnost do problematiky více vtáhnout. „Konzument se... .

   

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace