Wave News20. března  2015 v 22:00  

Nick Cave napsal během turné další knížku, tentokrát epickou báseň

Nick Cave (Grinderman) - Foto: Standa Soukup

Nick Cave (Grinderman)Foto: Standa Soukup

The Sick Bag Song napsal Cave během dvaadvaceti dní na americkém turné se svými Bad Seeds loni v létě. Cave je poměrně známý literát, svoji první knížku Král inkoust, která je sbírkou jednoaktových her a písňových textů, napsal už v roce 1988, nejznámější jsou asi jeho romány A uzřela oslice anděla nebo Smrt Zajdy Munroa. Napsal i několik filmových scénářů, western Proposition získal velmi slušné recenze, Lawless, také v režii Johna Hillcoata, sesbíral většinou mizerné. V roce 2006 vyšlo najevo, že Cave díky přátelství s Russellem Crowem napsal i druhý díl Gladiátora, který ale studio nakonec odmítlo. The Sick Bag Song psal Cave výhradně na papírové sáčky na zvracení, které nacházel během turné na sedátkách v letadlech. Knížku si můžete objednat tady.

Nové články v rubrice

 • 24. ledna  2017 v 17:30       rubrika: Wave News

  Nominaci na Oscara má i první afroamerický kameraman, La La Land má 14 zářezů

  V americkém Los Angeles se konal nominační večer letošních Oscarů. O zlatou sošku letos bojují hlavně tři filmy: Moonlight Barryho Jenkinse, Místo u moře Kennetha Lonergana a muzikál La La Land režiséra Damiena Chazelle,... Podívejte se taky na La La Land: Taneční film, který sám sobě podráží nohy nebo Staré a konzervativní Zlaté glóby potřebují především nové téma. Bude jím diverzita?.

   
 • 24. ledna  2017 v 16:30       rubrika: Wave News

  Zoolander 2 a Batman vs. Superman jsou kandidáty na nejhorší film roku

  Nominace 37. ročníku Golden Raspberry Awards za nejhorší filmové výkony byly zveřejněny. „The Razzies“ se udílí každoročně už od roku 1981 a filmy „soutěží“ v několika kategoriích. Mezi nejhorší filmy minulého roku... Přečtěte si, proč je film tak špatný, v recenzi Batman vs. Superman: Matný úsvit spravedlnosti.

   
 • 24. ledna  2017 v 15:00       rubrika: Wave News

  Američtí farmáři krmí dobytek lentilkami Skittles

  Koncem minulého týdne se na Dodge County Highway v americkém Wisconsinu objevily statisíce červených Skittles. Americké lentilky s ovocnou příchutí tam měly v noci spadnout z korby náklaďáku. Místní policie navíc potvrdila,... . „Není na nich to malé S, voní ale úplně jako Skittles,“ řekl CNN šerif Dale Schmidt. Společnost Mars, která bonbony vyrábí, trvá na tom, že i když zemědělci některé jejich produkty používají jako krmivo pro zvířata,...

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace