Wave News9. února  2016 v 15:59  

Pražské hudební kluby se postavily proti fašizaci společnosti

Jeden z Romů přesvědčuje antifašisty, aby transparent sbalili. Mohl by prý sloužit jako záminka k policejnímu zásahu - Foto: Gabriela Hauptvogelová

Jeden z Romů přesvědčuje antifašisty, aby transparent sbalili. Mohl by prý sloužit jako záminka k policejnímu zásahuFoto: Gabriela Hauptvogelová

Pražské hudební kluby vydaly společnou výzvu, ve které se vymezují proti víkendovým událostem v metropoli, jejichž vrcholem byl žhářský útok na sociální a kulturní centrum Klinika. Žádají v něm politiky, aby přestali rozdělovat společnost a kreslit obraz vnitřního nepřítele. Zároveň apelují na odpovědné složky státní správy a policie, aby vyšetřily násilné útoky i výroky, které je podněcují. Policie v souvislosti se sobotními demonstracemi zatím obvinila mladíka, který vystřelil z poplašné pistole na srazu krajně pravicové Národní demokracie. Hrozí mu za to až dva roky za mřížemi. Další muž, kterému policisté v sobotu na shromáždění sympatizantů Bloku proti islámu a Úsvitu odebrali sekyru, spáchal přestupek. Celkem policie ze spáchání přestupku podezírá 17 lidí. Mezi podepsanými jsou hudební kluby Containall, Stalin, Cross a pět dalších. Celé znění prohlášení si můžete přečíst tady.
Čtěte taky: Prolomit vlny: Antifašismus je slušnost

 
Autor:  Nicol Staňková

Nové články v rubrice

 • 29. června  2016 v 18:00       rubrika: Wave News

  Archeologie má nový podobor – expanduje do vesmíru

  Archeologie se v následujících letech bude nejspíš potýkat s novou výzvou. Část její pozornosti by se mohla přesunout na mimozemské objekty – produkty lidského dobývání vesmíru –, které odložené pokračují ve své životní... z roku 2009. Při zkoumání lidské stopy ve vesmíru například nepůjde pro určení stáří objektů využít zavedenou metodu stratigrafie, která počítá s tím, že čím hlouběji v půdě byly objekty nalezeny, tím jsou starší.... .

   
 • 29. června  2016 v 16:00       rubrika: Wave News

  Poslechněte si 28 zástupců Evropské unie v mixu Tobyho Galea

  Pokud smutníte nad odchodem Velké Británie z Evropské unie, soudržnost tohoto celku si můžete připomenout alespoň poslechem Eurovision Mixu 28 písní zastupujících všechny země evropské (dosud) osmadvacítky. Téměř čtyřicet... od tuzemské skupiny MIDI LIDI. Uslyšíte i remix skladby Walk This Way od dánské elektropopové hvězdy MØ, skotského hudebníka Rustieho se skladbou Green Language a nakonec i trumpetistu Laca Decziho.

   
 • 29. června  2016 v 13:52       rubrika: Wave News

  Kniha omalovánek pomáhá rozšiřovat povědomí o genderové diverzitě

  Více než 30 autorů se spojilo při tvorbě nové zaměřené na genderovou diverzitu. Cílem publikace Art Colouring Book — Facing Gender Diversity, kterou sestavila socioložka , je kreativní a nekonvenční cestou rozšířit povědomí o tom, že proměnná pohlaví není pouze dichotomická. Kurátorka projektu doufá, že se tímto způsobem podaří veřejnost do problematiky více vtáhnout. „Konzument se... .

   

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace