Wave News2. listopadu  2013 v 11:00  

Příští rok do opery na Breaking Bad

Aaron Paul a Bryan Cranston slaví úspěch Breaking Bad - Foto: oficiální Facebook Breaking Bad

Aaron Paul a Bryan Cranston slaví úspěch Breaking BadFoto: oficiální Facebook Breaking Bad

Umělecký ředitel newyorské divadelní společnosti One World Symphony Sung Jin Hong oznámil, že v roce 2014 hodlá uvést operu Breaking Bad – Ozymandias, vlastní zpracování televizního hitu o ušlápnutém chemikovi, který vybuduje drogové impérium. Hong prohlásil, že stejně jako mnoho tradičních oper i tento seriál zkoumá hlubokou emocionální krizi člověka pod tlakem okolností a zachycuje složitou transformaci hlavní postavy. Přitakává tak trendu posledních let, který do opery jednak vnáší zcela současné náměty a jednak do hlediště láká lidi, kteří by na klasickou operu těžko přišli. Ostatně, když může být do operní podoby převedeno vítězství českých hokejistů v Naganu, proč ne jeden z nejlepších televizních seriálů historie?

Autor:  Robert Candra

Nové články v rubrice

 • 25. května  2017 v 16:30       rubrika: Wave News

  Ukradené maorské a moriorské pozůstatky se vrátí z evropských muzeí na Nový Zéland

  Ostatky několika desítek Maorů a Moriorů byly dlouhá léta uskladněny v evropských muzeích. V pondělí 29. května se původní obyvatelé Nového Zélandu konečně vrátí domů. Celkem ze čtyř evropských institucí poputují do... . Na počátku 21. století žilo na světě přibližně 725 000 Maorů, při sčítání obyvatel Nového Zélandu v roce 2006 se k Moriorům přihlásilo 945 osob.

   
 • 25. května  2017 v 15:00       rubrika: Wave News

  Nechte konečně práce a začněte hladit kočky na plný úvazek

  Dublinská veterinární klinika Just Cats hledá člověka, který by na plný úvazek hladil traumatizované kočky, píše server . Ideální uchazeč prý má být „blázen do koček“ a mít ten správný „kočkostoj“, ať už to znamená cokoliv. Je to člověk, který při mazlení s kočkami pociťuje „teplo a neurčitou něhu“ a v životopise mu nebude scházet krmení... .

   
 • 25. května  2017 v 13:30       rubrika: Wave News

  Celé Švédsko je teď na Airbnb. Příroda láká na bobule a přírodní vytápění

  Švédské království je výjimečné v mnoha směrech, například díky svému přístupu k pobytu v přírodě. Země nejen nabádá lidi k tomu, aby v krásné severské přírodě strávili dovolenou. Tzv. allemansrätten, v překladu „svoboda... .

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace