Wave News2. listopadu  2013 v 11:00  

Příští rok do opery na Breaking Bad

Aaron Paul a Bryan Cranston slaví úspěch Breaking Bad - Foto: oficiální Facebook Breaking Bad

Aaron Paul a Bryan Cranston slaví úspěch Breaking BadFoto: oficiální Facebook Breaking Bad

Umělecký ředitel newyorské divadelní společnosti One World Symphony Sung Jin Hong oznámil, že v roce 2014 hodlá uvést operu Breaking Bad – Ozymandias, vlastní zpracování televizního hitu o ušlápnutém chemikovi, který vybuduje drogové impérium. Hong prohlásil, že stejně jako mnoho tradičních oper i tento seriál zkoumá hlubokou emocionální krizi člověka pod tlakem okolností a zachycuje složitou transformaci hlavní postavy. Přitakává tak trendu posledních let, který do opery jednak vnáší zcela současné náměty a jednak do hlediště láká lidi, kteří by na klasickou operu těžko přišli. Ostatně, když může být do operní podoby převedeno vítězství českých hokejistů v Naganu, proč ne jeden z nejlepších televizních seriálů historie?

Autor:  Robert Candra

Nové články v rubrice

 • 23. února  2017 v 17:30     Video  rubrika: Wave News

  Pro přesnější zobrazování vědy a vědců ve filmech funguje v Hollywoodu konzultační služba

  Ve filmech i seriálech se pořád vyskytují scény, kde boj mezi hackery vyhrává ten, kdo umí rychleji psát na klávesnici, a starší muži v bílých pláštích mumlají nesrozumitelné výrazy. Jak píše server Vox: „Vědci bývají... , která se snaží hollywoodské tvůrce a vědce propojovat. Čtyřčlenný tým už poskytl kolem osmnácti set konzultací, pomáhal se seriálem The Good Wife nebo s filmem Abraham Lincoln: Vampire Hunter, pořádá také pravidelně... .

   
 • 23. února  2017 v 16:00     Video  rubrika: Wave News

  Starý dobrý Doom rozběhnete nejen na kalkulačce, ale i na topinkovači

  Ačkoliv byste to nejspíš nečekali, legendární střílečku Doom z roku 1993 si můžete zahrát i na kalkulačce, píše . Musí to ale být grafická kalkulačka Texas Instruments TI-83, která se vyrábí od roku 1996. Doom v úpravě pro tento pracovní nástroj existuje už patnáct let. Abyste si zahráli, stačí kalkulačku speciálním kabelem připojit... . Po několika jednoduchých operacích už můžete hrát, jak vám to jen 27kB RAM a 6MHz procesor dovolí. Grafika je zjednodušená a pochopitelně černobílá, ale hra se pohybuje poměrně plynule. Mezi dalšími dostupnými hrami... , vynalézaví experimentátoři už dokázali, že Doom lze provozovat na starém mobilu Nokia , vybavených termoregulačním čipem nebo například . To všechno umožňuje velká flexibilita zdrojového kódu hry, který vývojáři k volnému použití uvolnili už v roce 1997. Díky tomu dnes Doom najdete v nesčetném množství modifikací.

   
 • 23. února  2017 v 14:30       rubrika: Wave News

  V Brixtonu možná postaví památník Davida Bowieho ve tvaru gigantického blesku

  Devítimetrový ikonický blesk z obalu alba Alladin Sane od Davida Bowieho bude možná stát v . V těchto dnech se spustila crowdfundingová kampaň, která plánuje za 28 dní vybrat téměř milion liber na postavení důstojného památníku jedné z největších popkulturních hvězd jenom několik ulic od londýnské Stansfield...

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace