Wave News16. ledna  2014 v 10:18  

Čarodějové budou mastit magické karty v nové fantasy sérii

Jestli patříte do generace Havlových dětí, pravděpodobně vás kdesi kolem střední neminula móda jménem „Medžiky“, čili partičky poďobaných spolužáků, kteří místo trumfů tahali z paklu karet draky, čaroděje a artefakty různé síly. Fantasy karetní hra Magic: The Gathering, uvedená na trh v roce 1993, má už sice své glory days dávno za sebou, ale přesto stále táhne, dost na to, aby si ji hračkářský gigant Hasbro zvolil jako předlohu pro filmovou fantasy ságu. Nedivte se, už se to celkem úspěšně zkoušelo s Transformery, G. I. Joem, došlo dokonce i na Lodě, takže pokud nechtějí studia zfilmovat piškvorky, je barvitý svět Magic logickou volbou. Šéfem nové franšízy byl jmenován Simon Kinberg, scenárista zodpovědný například za nové X-Meny či filmového Sherlocka Holmese. Jen doufám, že pak už volba konečně padne na epické partie prší. Pokud někdy někdo viděl Čelisti mastit tuhle hru, napětím už jistě ani nedýchá…

Autor:  Vít Schmarc
Wave News15. ledna  2014 v 20:00  

Chystané album Johnnyho Cashe nebude poslední

Album Out Among the Stars vyjde 25. března a bude obsahovat dvanáct dosud nevydaných skladeb, které Johnny Cash nahrál během první poloviny 80.let. Písně náhodou objevil Cashův syn John Carter, když se po otcově smrti probíral jeho pozůstalostí. Našel tehdy stovky živých a studiových nahrávek. Nová deska bude už čtvrtá, která vyjde po Cashově smrti v roce 2003. Cashův potomek John Carter tuší, že z vydávání otcova materiálu, který zatím nikdy nikdo neslyšel, by mohl být velmi lukrativní byznys. V rozhovoru pro BBC se proto svěřil s tím, že další desky budou brzy následovat. Nicméně popřel, že by jeho hlavní motivací byly peníze a dodal, že samozřejmě hodlá do světa vypustit jen takové skladby, které by si přál vydat i jeho otec, kdyby ještě žil. Skladbu She Used To Love Me A Lot z alba Out Among the Stars si můžete poslechnout tady.

Wave News15. ledna  2014 v 15:00  

Basista Greenwood z Radiohead podpoří nové talenty v Británii

Členové kapely Radiohead opět potvrdili status skupiny, které není lhostejné dění okolo nich. Tentokrát ale není řeč o zpěvákovi Thomu Yorkovi, který je známý environmentalista a politický aktivista bojující za lidská práva. Basista Radiohead Colin Greenwood se postavil za první ročník nezávislého festivalu Venue Week, který má v Británii a Irsku podpořit místní kluby a hudebníky. Stal se tak oficiálním velvyslancem projektu, který startuje 28. ledna a potrvá do 2. února. V těchto dnech bude probíhat spousta výstav, workshopů a koncertů. Organizátoři chtějí akcí zviditelnit nové talenty a vznikající kluby po celé zemi. Greenwood ke svému rozhodnutí festival podpořit řekl, že je na tuto iniciativu hrdý: „Mladí umělci mohou být rozhodující pro hudební vývoj ve Velké Británii. Navíc některé z mých oblíbených hudebních vzpomínek jsou právě z těchto míst, kde akce bude probíhat.“ Basista Radiohead bude na propagaci festivalu spolupracovat také s BBC Introducing in Oxford na show 1. února. Více informací se dočtete na stránce The Independent Venue Week.

Wave News15. ledna  2014 v 13:00  

Modrý kmotr Avatar vítá staré známé

Jedna z největších filmových výstředností dekády se na nás řítí z dílen kamioňáka imaginace Jamese Camerona. Že pokračování Avatara bude rovnou trilogií, jsme už strávili, i když někteří možná ještě těžce přežvykují režisérovo tvrzení, že to bude takový jeho modrý Kmotr. Nový Zéland už se nemůže dočkat, až po exodu trpaslíků, elfů a další havěti zaplaví jeho území lid Na'Vi a prodej bederních roušek stoupne na stonásobek (možná se po lehkém redesignu podaří střelit i pár posledních Legolasových luků). Každopádně nás čekají velké návraty – k údivu všech se vrátí v jedničce zahlušený Stephen Lang jako zpropadený generál Quaritch. Bez překvapení je ale zpráva, že se ve všech třech dílech sejdeme s mileneckou dvojicí Sam Worthington a Zoe Saldana. Cameron si totiž jejich pojetí přeběhlíka Jakea Sullyho, resp. divoženky Neytiri nemůže vynachválit. Natáčení začne už letos a bude kopírovat úspěšný model Petera Jacksona „tři (filmy) v jednom (natáčení)“.

Autor:  Vít Schmarc
Wave News15. ledna  2014 v 10:00  

Sorkin dopsal film o Jobsovi, HBO obnovila jeho seriál The Newsroom

Americký scenárista a producent Aaron Sorkin dopsal na sklonku roku 2013 další autobiografický film o Stevu Jobsovi a znovu se vrací ke svému kontroverznímu seriálu The Newsroom. Televizní stanice HBO v pondělí oznámila, že začíná vznikat nová série o fiktivní zpravodajské stanici ACN. Sorkin, mimo jiné autor snímků Moneyball nebo The Social Network, si vyžádal několikaměsíční pauzu na scénář o zakladateli společnosti Apple, kterého si zahrál už Ashton Kutcher v loňském snímku Jobs. Třetí a zároveň závěrečná série The Newsroom se má odvysílat na podzim roku 2014 po boku dalších seriálových trháků HBO, Boardwalk Empire a True Blood. Epizody se budou věnovat také reálným událostem, například střelbě na základní škole Sandy Hook v Newtownu, při které zemřelo dvacet šest lidí, z toho dvacet dětí nebo bombovému útoku během bostonského maratonu.

Autor:  Hana Biriczová
Wave News15. ledna  2014 v 20:00  

Podívejte se na archivní dokument o smrti Jana Palacha

Z filmu Tryzna - Foto: oficiální web Da Films

Z filmu TryznaFoto: oficiální web Da Films

Na webu DAFilms.cz se můžete až do neděle 19. ledna zdarma podívat na dobový dokumentární film o Janu Palachovi. Snímek Tryzna se natáčel bezprostředně po Palachově smrti v lednu roku 1969. Kromě autentických záběrů z pohřbu, kterého se tehdy účastnily desítky tisíc lidí, ukazuje dokument taky rozhovory s významnými dobovými osobnostmi. Palachův čin komentuje třeba mladý Václav Havel. Film, který natáčeli slovenští dokumentaristé, podává sugestivní zprávu o šoku a smutku, který tehdy zasáhl celou společnost. Pozorný divák si ale všimne prvních plíživých příznaků přicházející normalizace a represí. Na dokument se můžete podívat tady.

Wave News14. ledna  2014 v 15:00  

Efterklang končí… Prozatím

Dánové Efterklang, které dobře známe i z řady vystoupení v České republice, ohlásili nečekaně přerušení činnosti. Soubor se po dekádě fungování, během kterého vydal čtyři dlouhohrající desky, natočil netradiční filmy a odehrál stovky koncertů doslova po celém světě, rozloučí se svými fanoušky 26. února. Rozlučka proběhne v místě, odkud kapela vyrazila do světa, v dánském městě Sønderborg. Na pódiu šestici doprovodí i místní symfoňák Sønderjyllands Symfoniorkester. To aby měl odchod, alespoň prozatímní, řádně monumentální atmosféru.

Wave News14. ledna  2014 v 13:15  

Beyoncé: Genderová rovnost je mýtus!

Beyoncé - Foto: oficiální Facebook Beyoncé

BeyoncéFoto: oficiální Facebook Beyoncé

Beyoncé si momentálně užívá chválu za svoje nejnovější album a do toho píše aktivistické eseje. Zareagovala na výsledky The Shriver Report, které mluví o tom, že 42 milionů amerických žen žije v chudobě nebo na pokraji chudoby. Zpěvačka přidala svůj hlas za genderovou rovnoprávnost k Hillary Clinton, Evě Longorii a dalším veřejně známým osobnostem „křehkého pohlaví“. Text nazvala úderně Genderová rovnost je mýtus a kritizovala v něm např. skutečnost, že Američanky sice tvoří více než polovinu z celkového počtu pracujících, přesto tvoří průměrný plat ženy pouze 77% průměrného platu muže. „Muži by měli požadovat, aby jejich ženy, dcery, matky a sestry vydělávaly víc – v závislosti na jejich kvalifikaci, ne pohlaví. Rovnoprávnost znamená nejen férový příjem pro muže i ženy, ale i úctu k oběma pohlavím.“

Wave News14. ledna  2014 v 10:17  

Prodavač vysílá Signály ze stanice Malý ráje

Prodavač – Signály - Foto: oficiální Facebook Prodavače

Prodavač – SignályFoto: oficiální Facebook Prodavače

Elektro-popová formace Prodavač odkrývá zboží z připravované desky Malý ráje, kterou co nevidět vydá na vinylu label Starcastic. Prvním zveřejněným trackem jsou Signály a poslechnout si je můžete tady. Pokud vám tohle nestačí, 15. ledna můžete Prodavače slyšet společně s Black Tar Jesus v královéhradeckém kině Bio Central.

Autor:  Miloš Hroch
Wave News13. ledna  2014 v 20:00  

Slunečnice zase kryje zahradníkův mozek. Za týden vychází nová Plants vs. Zombies

ze hry Plants vs. Zombies: Garden Warfare - Foto:  PopCap Games

ze hry Plants vs. Zombies: Garden WarfareFoto:  PopCap Games

Kdo by někdy pochyboval, že mrkev nebo brokolice zachraňuje život, je na omylu. V originální, parodické tower defense strategii Plants vs. Zombies společnosti PopCap Games z roku 2009 totiž zahradníkův mozek brání před zástupy zombíků bizarní obrněná zelenina. Hra si získala obrovské zástupy fanoušků a pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. Dvojka s příznačným názvem It's About Time byla ale pouze lehkým zastřiháváním skalky a přípravou na mnohem masivnější zahradničení. Pro PC i konzole vychází 20. ledna Garden Warfare (názvem „nenápadně“ paroduje sérii Call of Duty: Modern Warfare), které taktické vysazování obranných rostlin vymění za online řež a strategii za střílečku z pohledu třetí osoby. V sytě barevné šílenosti se proti sobě postaví vyšlechtěná zelenina (např. česnekový vrtulník) proti hromadám nemrtvých z řad různých povolání (elektrikář, voják) i pracující inteligence (šílený vědec).

Stránka 383  z celkem  405
Další  |  Poslední

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace