Wave News31. října  2013 v 10:29  

Mistrovské dílo evropského komiksu zfilmuje režisér kultovního Drive

Nicolas Winding Refn - Foto: oficiální Facebook Nicolase Windinga Refna

Nicolas Winding RefnFoto: oficiální Facebook Nicolase Windinga Refna

Už v létě se spekulovalo o tom, že zázračné dítě dánského filmu Nicolas Winding Refn (Drive, Jen Bůh odpouští) upustí od realizace remaku americké sci-fi Logan´s Run a zaměří se na jinou, údajně vrcholně atraktivní látku. Nyní je už jasno: bezmála rok poté, co od výše zmíněného projektu odstoupil režisérův dvorní herec Ryan Gosling, ohlásil Refn přípravy adaptace klíčového díla evropského komiksu, surreálného sci-fi Incal od Alejandra Jodorowského a výtvarníka Moebia. Sám chilský režisér, spisovatel a mystik Jodorowsky vyjádřil natáčení podporu a už prý leští krystal.

Autor:  Aleš Stuchlý
Wave News31. října  2013 v 14:22  

Sly dává pravý hák štětcem a vůbec to není špatný

z výstavy Sylvestera Stallona - Foto: oficiální Facebook Sylvestera Stallona

z výstavy Sylvestera StallonaFoto: oficiální Facebook Sylvestera Stallona

Akční hrdina Sylvester Stallone původně nechtěl být hercem, ale malířem. Jeho nenaplněnou výtvarnou kariéru připomíná Státní ruské muzeum, které vedle Andyho Warhola a Jeana-Michela Basquiata vystavuje šestatřicet Stallonových obrazů. Výstava nazvaná Sylvester Stallone. Art. 1975–2013 provokuje kritiky i konzervativní komunistické politiky. Prvním se nelíbí, že vážená státní instituce vystavuje dílo amatéra, pro kterého je umění jen koníčkem, druzí připomínají jeho nejslavnější role. Boxer Rocky i vojenský veterán Rambo podle nich sloužili antikomunistické propagandě a během studené války zosobňovali sílu Spojených států. Sedmašedesátiletý herec na tiskové konferenci k výstavě dodal, že kdyby měl na výběr, raději by strávil život malířstvím a sochařstvím než hlavními rolemi v akčních filmech.

Autor:  Karolina Zikmundová
Wave News31. října  2013 v 12:58  

Neil Gaiman se znovu zavrtá do vašich snů. Sandman se vrací!

Sandman - Overture - Foto: oficiální Facebook Vertigo Comics

Sandman - OvertureFoto: oficiální Facebook Vertigo Comics

Velkolepý návrat, nebo už jen slabý odvar? Každopádně všichni komiksoví fanoušci mají o čem psát na blog. Neil Gaiman sice příběh pána snů Sandmana uzavřel v roce 1996 sešitem The Wake (Kniha snů), včera se ale v obchodech objevila první část novinky nazvaná Overture (Předehra). Sám Gaiman varuje: „Na straně 5 zemře jeden z rodiny Věčných!“ Kdo to je? Zkáza? Touha? Delirium? Nebo někdo jiný?

Autor:  Ondřej Píša
Wave News31. října  2013 v 11:40  

Zapomeňte na lásku. Teď frčí nymfomanie.

plakát filmu Nymfomanka - Foto: oficiální Facebook filmu Nymfomanka

plakát filmu NymfomankaFoto: oficiální Facebook filmu Nymfomanka

V čase, kdy k sobě lidé mají skutečně blízko – tedy o Vánocích (26.12. 2013) – vtrhne do českých kin nový snímek Nymfomanka dánského provokatéra Larse von Triera. Přesněji řečeno, jeho první půlka: čtyřhodinový opus zaměřený na sexuální zrání ženy od jejího dětství až do středního věku, bude totiž uveden ve dvou částech s čtrnáctidenním odstupem. Společnost Aerofilms, která radikální film plný explicitních scén distribuuje, navíc vyvrací obavy ohledně cenzurované verze snímku: žádné střihy, kostičky ani rozostřování, nýbrž Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Udo Kier nebo Uma Thurman v celé své kráse.

Autor:  Aleš Stuchlý
Wave News31. října  2013 v 10:01  

Mercury Prize pro Jamese Blunta! Ehm, Blakea.

James Blake - Foto: Pavel Pešout

James BlakeFoto: Pavel Pešout

Mercury Prize nakonec nedostaly ani taneční duo Disclosure ani Laura Mvula. Dostal ji producent a písničkář James Blake za své druhé LP Overgrown. Původně instrumentální postdubstepové kompozice obohatil Blake svým zpěvem a ukázalo se, že to je krok správným směrem. Alespoň si to myslí porota Mercury Prize. Našemu redaktorovi Honzovi Bártovi se deska tolik nelíbila. Speciální cenu by měla dostat moderátorka letošních Mercury Prize, která Jamese Blakea omylem uvedla na pódium jako Jamese Blunta. Pun intended?

Wave News30. října  2013 v 15:39  

Pošli tam drone, Same. Mají bezpilotní letadla budoucnost v Hollywoodu?

MQ-9 - Foto: Wikimedia Commons

MQ-9Foto: Wikimedia Commons

Kontroverzní pezpilotní letouny známé jako drones dnes využívá především americká armáda (k bombardování zahraničních cílů), policie a tajné služby (ke špiclování svých občanů). Není divu, že američtí dronoví lobbisté by rádi viděli své zboží v lepším světle. Pracují tedy na tom, aby se malá letadla dala využívat i k bohulibějším účelům. Mimo jiné míří do filmové branže. Malé drony s kamerami by mohly být vítaným řešením pro nezávislé filmaře se skromnými rozpočty, kterým by umožnily levně natáčet letecké záběry. Čeká je ještě ale dlouhá administrativní cesta – americké zákony zatím soukromníkům použití dronů zakazují. Hollywood si naopak zatím na úřadech vylobboval aspoň malé výjimky. Nekomerční filmaři (těžko říct, kteří přesně to jsou) letadélka do vzduchu poslat můžou. Ovšem jen s minimálním doletem, jen do určité výšky a v málo obydlených oblastech. Americká letecká administrativa odhaduje, že do konce dekády by mohlo nad USA létat na 30.000 nevládních bezpiloťáků, což by jejich výrobcům mělo vynést 90 miliard dolarů.

Autor:  Robert Candra
Wave News30. října  2013 v 15:15  

Planningtorock chystá novou desku. Štvou jí genderové stereotypy

Planningtorock - Foto: Oficiální Facebook Planningtorock

PlanningtorockFoto: Oficiální Facebook Planningtorock

Britská hudebnice a momentálně berlínská rezidentka Jam Rostron, která vystupuje pod hlavičkou projektu Planningtorock, chystá na 10. ledna 2014 vydání v pořadí třetí desky. Album All Love's Legal bude tradičně aktivistické, Jam chce jeho prostřednictvím upozornit na „nemoc ve společnosti, která posuzuje intelekt a schopnosti lidí téměř ve všech profesích podle genderu“. Soudě podle zvuku loňského EP Misogyny Drop Dead lze čekat, že nová deska Planningtorock uhne intenzivněji směrem k housu a technu. All Love's Legal vyjde na vlastním labelu Planningtorock – Human Level Records – a vy se zatím můžete podívat na teaser k otvíráku jménem Welcome.

Wave News30. října  2013 v 11:58  

Komiks Unlimited startuje, Muriel čeká v cíli na 10 nejlepších

Komiksfest začíná dnes - Foto:  KomiksFEST

Komiksfest začíná dnesFoto:  KomiksFEST

V Praze startuje 8. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Festival dnes v šest večer zahájí ve Francouzském institutu projekce dokumentu Souhvězdí Jodorowsky, věnovaného francouzskému režisérovi a komiksovému scenáristovi Alejandru Jodorowskému. Film se věnuje hlavně jeho snaze uskutečnit svůj velký projekt, adaptaci slavného románu Duna Franka Herberta (do role císaře chtěl obsadit malíře Salvadora Dalího). Poté se můžete přesunout do Periferie Café a mrknout na výstavu Jiřího Gruse, k vidění bude jeho poslední album Ve stínu šumavských hvozdů, série Voleman a první stránky z připravovaného projektu Drak nikdy nespí. A jestli byste radši divadlo, tak v Arše vystupuje VOSTO5 se svým, už legendárním, divadelno-komiksovým kusem Pérák. Vyvrcholením celého KomiksFESTu bude sobota 2. listopadu v MeetFactory. Dopoledne workshopy, večer a noc pak hlavní program celého festivalu – budou se vyhlašovat výroční ceny Muriel.

Autor:  Karolina Zikmundová
Wave News30. října  2013 v 10:13  

Vyndejte špendlíky, Hellraiser se vrátí

z filmu Hellraiser - Foto: oficiální Facebook filmu Hellraiser

z filmu HellraiserFoto: oficiální Facebook filmu Hellraiser

Dobrá zpráva pro milovníky pekelných dimenzí a chodících jehelníčků. Kultovní Hellraiser hlásí návrat přímo ústy původního režiséra a scenáristy Clive Barkera. Ten byl podle svých vlastních slov kontaktován producenty, aby napsal scénář k rebootu hororové série. Barker se rozvášnil a začal fantazírovat o podobě filmu: „Nebude zaplavený CGI efekty. Jsem pořád nadšeným zastáncem síly skutečných make-upových efektů…“ Dodává, že se mu podařilo producenty přesvědčit, aby se vrátila i ikonická herecká tvář, Brit Doug Bradley. Uvidíme, kolik krvavého staromilství zbude, až do projektu hryzne hororový mamon.

Autor:  Vít Schmarc
Wave News29. října  2013 v 16:53  

Beck přestal dělat Zagorku. Nové album bude v únoru

Americký psych-folkový zpěvák Beck motá poslední rok hlavu fanouškům i publicistům. V listopadu 2012 oznámil vydání akustického alba, první nahrávky od Modern Guilt (2008). V červnu letošního roku se dokonce objevily zprávy, že desky chystá Beck hned dvě. Zmateným posluchačům zatím ani jedno album nenabídl, místo toho vydal aspoň tři singly, Gimme, Defriended, I Won’t Be Long. V pondělí Beck konečně přestal dělat Zagorku a vydal press release o budoucích plánech na desku. Nové album Morning Phase vyjde na labelu Capitol Records v únoru 2014 a podle všeho půjde o zmíněnou akustickou nahrávku, která by měla navazovat na Beckův jemný opus Sea Change (2006). Víc informací snad dostaneme brzo, zatím si poslechněte jeden z Beckových letošních stand-alone singlů.

Stránka 383  z celkem  385
Další  |  Poslední

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace