O pořadu

Scéna s Alexem

Čas vysílání: pátek 22:00; repríza středa 01:00  |  Délka pořadu: 120 minut  
 
Alex Fish moderuje Scénu s Alexem - Foto:  Český rozhlas

Alex Fish moderuje Scénu s AlexemFoto:  Český rozhlas

Mix, mix, mix, další mix, a kdyby to bylo málo, tak dáme ještě jeden mix. Každý páteční večer pro vás chystám výběr zajímavých či velmi povedených songů napříč nezávislou elektronickou tvorbou.

Baví mě, že po čtyřech letech je čím dál snazší připravit zajímavý a uchu lahodící výběr, ať už z archivních kousků, neboť svět netlabelů je opravdu již hodně veliký, nebo čerstvých novinek, kterých každým dnem přichází stále víc a víc. Výběr je opravdu ohromný, ale nesmíme zapomínat, že se pohybujeme v tvorbě vesměs začínajících umělců, takže najít něčím zajímavou produkci je dost velký úkol, proto se ho nezmocňuji sám, ale vyhledávám kromě skladeb samotných i další hledače talentů a celkový obraz se tím ještě více otevírá. 

Přispět můžete i vy, stačí si poslechnout Scénu s Alexem, vstoupit do této „paralelní dimenze“ a věřím, že najdete alespoň střípek, který vzbudí váš zájem a touhu dozvědět se víc. 

Pořad připravuje a moderuje: Alex Fish 

Historie pořadu: Pořad samotný vznikl ještě před spuštěním vysílání Radia Wave a jeho premiéra proběhla ve výborné atmosféře dne spuštění samotného vysílání, tedy 13. ledna 2006. Tehdy byl naším prvním hostem DJ Tráva, který na mé naléhání oprášil svůj ojedinělý archiv a rozbalil naprosto dokonalou hudební jízdu. A ve stejném duchu to pokračovalo. V tehdy ještě pětihodinovém pořadu se vystřídala velká spousta zajímavých hostů české i zahraniční klubové scény, stejně jako lidí věnujících se klubové scéně jako takové. Díky tomu jsme mohli být společně přítomni mnoha vynikajícím akcím, poznat mnoho zajímavých jmen a sledovat vzestupy a pády některých umělců i projektů.
Po několika letech se magazín Wavesound (od ledna 2014 Scéna s Alexem) zásadně změnil. Vrátil jsem se ke zdroji. Tam, kde to všechno začíná. Do archivů malých netlabelů a především pak do šuplíků mladých začínajících umělců a kapel, kteří tráví hodiny a hodiny zavřeni ve svých improvizovaných studiích a hledají ten nejlepší sound, který by vyjádřil jejich myšlenku, pocit, emoci nebo jen tak pobavil. Dělají to. Vždy to dělali. Jen se díky službám, technologiím a dostupnosti mohou prezentovat celému světu a díky licenci Creative Common se k nim může každý lehce dostat. Stejně jako může započít spolupráce, o které se jim nikdy ani nesnilo. Mohou zkrátka růst. Když si jich někdo všimne... 

Záznamy starších dílů najdete v našem JUKEBOXU! 

Pořad: Scéna s Alexem   |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: pátek 22:00; repríza středa 01:00  |  Délka pořadu: 120 minut  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace