Za vodou28. ledna  2013 v 17:00  

Petr Sýkora: Být „za vodou“ je stav mysli

Petr Sýkora - Foto: Radio Wave

Petr SýkoraFoto: Radio Wave

Petr Sýkora v roce 1993 s kamarádem Janem Černým založil firmu Papirius, která se o několik let později stala nejvýznamnějším dodavatelem kancelářských potřeb ve střední a východní Evropě. O třináct let později firmu prodali a založili nadační fond Dobrý anděl, který pomáhá stovkám rodin s dětmi, které přivedla onkologická onemocnění do finanční tísně. Petr vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Spoluzakladatel Dobrého anděla nám vyložil, jak se ze studentského přivýdělku stala firma s miliardovým obratem a pěti sty zaměstnanci, zamyslel se nad tím, jak se oproti raným devadesátým letům změnilo podnikatelské prostředí u nás, vysvětlil, proč se rozhodl založit nadační fond a proč právě na pomoc rodinám onkologických pacientů, zamyslel se nad ochotou Čechů pomáhat druhým i nad filantropií obecně a nastínil, že doba, kdy budou miliardáři stavět nemocnice, není tak daleko. 

 

Petr Sýkora: Být „za vodou“ je stav mysli

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 9. března  2015 v 18:00     Audio  rubrika: Za vodou

  Zita Frydrychová: Bez dávky exhibicionismu na trampolíně skákat nejde

  Může se člověk v Česku živit skoky na trampolíně? Ano, Zita Frydrychová z Liberce je jediná v republice, komu se to daří. Před třemi lety se zúčastnila Letních olympijských her v Londýně, rok předtím bojovala na mistrovství...

   
 • 2. března  2015 v 18:00     Audio  rubrika: Za vodou

  Kouzelník Zdeněk Bradáč: Jsem schopen na 100 % předpovědět losování loterie

  „Považuju se za iluzionistu. Dělám malé a velké iluze, které pro mě představují spojení kouzel a triků. V zásadě pouze předvádím něco, co se zdá být jiné, než je tomu na první pohled. Kouzla, triky a iluze mě baví od...

   
 • 23. února  2015 v 18:20     Audio  rubrika: Za vodou

  Jirka Špecián: S longboardy chci konkurovat na světovém trhu

  „Hlavní rozdíl mezi longboardem a skateboardem je ve velikosti. Na skateboardu člověk jezdí víc ve skateparku a je určen spíš pro triky a jasně dané překážky. Na longboardu má člověk daleko větší prostor, je víc do... říká Jirka Špecián, který se čtvrtým rokem zabývá výrobou longboardů. Jirka byl dalším hostem Za vodou a vydali jsme se za ním do jeho dílny ve Vratislavicích nad Nisou.

   

Sledujte nás

Anketa

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace