Archa pomoci15. dubna  2015 v 13:38  

Kdo jsou Lenka Klicperová a Jarmila Štuková?

Jarmila Štuková a Lenka Klicperová - Foto: Osobní archiv Lenky Klicperové, Osobní archiv Jarmily Štukové

Jarmila Štuková a Lenka KlicperováFoto: Osobní archiv Lenky Klicperové, Osobní archiv Jarmily Štukové

Na několik týdnů odjíždějí do válkou rozervané Sýrie a Iráku, aby pro vás každodenně připravovaly ty nejautentičtější reportáže. Kdo jsou Lenka Klicperová a Jarmila Štuková, které se odvážily vypravit do oblasti, ze které v současnosti prchají miliony lidí? Ani jedna z nich není v reportérské branži žádným nováčkem.

Lenka Klicperová je dnes známá především jako šéfredaktorka časopisu Lidé a Země, který patří mezi nejstarší dosud vydávaná periodika v ČR a zaměřuje se na reportáže z cizích zemí. Navštívila řadu afrických zemí, pracovala v Angole, Namibii, Nigérii, Tanzánii, Keni, Etiopii, v Mali, Burkině Faso, Čadu, Nigeru či několikrát v Demokratické republice Kongo a Iráku. 

Na svých cestách se zaměřuje především na problematiku žen a jejich postavení ve třetím světě, na reportážní a portrétní fotografii. Své reportáže publikuje nejen v domovském časopise, ale spolupracuje i s mnoha dalšími tištěnými periodiky, ale i TV a rádii. 

Čtěte také: Dvě odvážné české reportérky míří do Sýrie a Iráku. „Věříme, že naše cesta pomůže dobré věci,“ říkají

Zkušenostmi oplývá i fotoreportérka a dokumentaristka Jarmila Štuková. Po absolutoriu DAMU spolupracovala s respektovanými reportéry na dokumentech pro Českou televizi. Tři roky působila jako reportérka v Lidových novinách, poté dva roky fotila pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. 

Zabývá se především reportážní, portrétní a stylizovanou fotografií. Zachycení reality do působivého obrazu bez stylizace však patří do její nejoblíbenější oblasti fotografie. Za posledních sedm let podnikla mnoho reportážních cest především do rozvojových zemí, kde se soustředila na dokumentování sociální problematiky.  

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Stav konta


účet734 075 

Podpořte nás

Pomozte lidem ve válkou zmítané Sýrii a Iráku! 

Peníze se dostanou přímo k těm, o nichž Lenka a Jarmila píšou.

Sledujte nás

Partneři

  • Charita ČR - Foto:  Charita ČR
  • Lidé a Země - Foto:  Lidé a země
  •  

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace