O pořadu

Svobodná a divoká 90. léta

Čas vysílání: již se nevysílá  
 
Václav Klaus dodnes zůstává jedním ze symbolů 90. let - Foto: Pavel Hrabica

Václav Klaus dodnes zůstává jedním ze symbolů 90. letFoto: Pavel Hrabica

Vzpomínáte na 90. léta? Období, v němž se po pádu komunismu vše rychle měnilo a téměř vše se zdálo možné? Člověk náhle mohl cestovat, získat pohádkové bohatství, ale také rychle přijít o práci.

Snad každý měl doma kuponovou knížku, snad každý si vybaví šusťákové soupravy a fialová saka. Václav Klaus a Vladimír Mečiar rozdělili Československo, začala privatizace státního majetku a v médiích začaly probleskovat první zprávy o vytunelovaných firmách a podnikatelích na dně Orlické přehrady. Televizi zavalily americké seriály, ale také nekompromisní humor autorů České sody nebo Gumáků. 

Pořad vysíláme od 12. března až do konce června 2016, a to vždy o víkendu každou hodinu mezi 12.00 a 18.00.

Také jste hráli tetris, pořizovali si první počítače a zjišťovali, co je fax? Také jste stáli fronty na koncerty velkých západních kapel, nebo v Bravíčku hltali rubriku Láska, sex a něžnosti? Také jste jásali nad zlatou medailí českých hokejistů z Nagana? 

Zavzpomínat na to, jak jsme na sklonku minulého století žili, budete moci každý víkend s Českým rozhlasem Radiožurnál v novém projektu s názvem Svobodná a divoká 90. léta. Budeme mluvit nejen o politice, ale také o populární kultuře, nezapomeneme na slavné kriminální kauzy ani na sport. 

Pořad: Svobodná a divoká 90. léta  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: již se nevysílá  
 

Sledujte nás

Doporučujeme také pořad

Encyklopedie Radiožurnálu

Víte, jak dlouho spí žirafy nebo proč si nevidíme na vlastní nos? Má cvrček uši? A opravdu pštros strká hlavu do písku?...

 

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace