Dvacet minut Radiožurnálu

PŘIPRAVUJEME: arabista Jan Čuřík

Mají pravdu hlasy, které tvrdí, že Ankara nemíří na jednotky Islámského státu, ale na kurdské ozbrojence? - Foto:  Menendj, Licence Attribution-ShareAlike 2.5 Generic (CC BY-SA 2.5)

Mají pravdu hlasy, které tvrdí, že Ankara nemíří na jednotky Islámského státu, ale na kurdské ozbrojence?Foto:  Menendj, Licence Attribution-ShareAlike 2.5 Generic (CC BY-SA 2.5)

Proti komu míří turecké letecké útoky na cíle v Sýrii a Iráku? Mají pravdu hlasy, které tvrdí, že Ankara nemíří na jednotky Islámského státu, ale na kurdské ozbrojence? A k čemu poslouží bezpečnostní zóna na syrsko-turecké hranici? Karolína Koubová se bude ptát arabisty Jana Čuříka.

Vysíláme ve středu v 17.05.  

 

Pošlete moderátorovi svůj dotaz na hosta

Vysílali jsme

Dochází na lámání chleba. Rusko vede hybridní válku proti EU i nám, varuje Jaromír Štětina

Rusko potvrdilo, že bude na půdě OSN hlasovat proti návrhu, aby loňskou havárii malajsijského letadla vyšetřil speciální mezinárodní tribunál. Svým vetem tak znemožní ustanovení zmíněného tribunálu. Europoslanec Jaromír Štětina viní ze sestřelení letounu...

O pořadu

Dvacet minut Radiožurnálu

Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 
Dvacet minut Radiožurnálu - Foto: Khalil Baalbaki

Dvacet minut RadiožurnáluFoto: Khalil Baalbaki

Ptáme se s vámi

Každý všední den si zveme jednoho muže nebo ženu. Chceme znát jejich názory na události, které jsou z našeho hlediska důležité pro život v této zemi. Chceme slyšet jejich odpovědi. 

Politici nejsou naši přátelé, ale partneři do diskuse. Nežertujeme s nimi, ale ptáme se jich. Moderátoři si zvou politiky, vědce, umělce i sportovce. Jde o jediné – aby otázky nezůstaly bez odpovědí. Dvacet minut je diskusním pořadem Radiožurnálu, který dává pozvané osobnosti šanci obhájit svá stanoviska – ve formě odpovědí na dotazy. Je určen všem posluchačům Radiožurnálu. 

Připravují:
Dvacet minut Radiožurnálu moderuje Helena Šulcová a Karolína Koubová. Hosty, témata i otázky vybírají moderátoři společně s vedoucím redakce publicistiky Petrem Dudkem. Vycházíme z principu otevřeného, informovaného a srozumitelného dialogu mezi moderátorem a hostem. 

Čtěte také: Zákulisí Dvaceti minut: Jdeme k jádru věci, prozrazuje vedoucí publicistiky

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázky - Foto: Khalil Baalbaki

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázkyFoto: Khalil Baalbaki

Své dotazy, připomínky a náměty nám můžete posílat na adresu dvacetminut@rozhlas.cz.
Textový, zvukový a obrazový archiv Dvaceti minut Radiožurnálu má svou vlastní stránku, doslovné přepisy dodává společnost NEWTON Media, a. s.
Připojit se k nám můžete i na Facebooku: facebook.com/dvacetminut

Historie pořadu:
Dvacet minut Radiožurnálu se vysílá od září 2006. Prvním moderátorem byl Martin Veselovský. Od počátku roku 2009 se k němu přidala jako druhá moderátorka Helena Šulcová, kterou od léta 2010 do léta 2012 vystřídala Štěpánka Čechová. Po ní nastoupila moderátorka Veronika Sedláčková, v lednu 2014 se Helena Šulcová na post moderátorky pořadu vrátila. Od října 2014 spolu s ní místo Martina Veselovského moderuje Karolína Koubová. Pořad se vysílá beze změny každý všední den po celý rok. 

Autor:  Petr Dudek  (pdu)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Pořad připravují

« »

Další nabídka

Doporučujeme také pořad

Stalo se dnes

Co se doma i ve světě odehrálo v uplynulém dni? Po deváté večer vše probereme s klíčovými aktéry a předními komentátory.

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas