Dvacet minut Radiožurnálu

PŘIPRAVUJEME: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje

Michal Hašek odpoví na otázky Martina Veselovského - Foto: Filip Jandourek

Michal Hašek odpoví na otázky Martina VeselovskéhoFoto: Filip Jandourek

Existuje nějaké rozumné vysvětlení toho, že má politik více než dvě desítky veřejných funkcí včetně poslance a hejtmana? Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek bude odpovídat na otázky Martina Veselovského. Poslouchejte Dvacet minut Radiožurnálu po 17. hodině.

Vysíláme v pátek v 17.05. 
 

 

Pošlete moderátorovi svůj dotaz na hosta

Vysílali jsme

Ukrajině hrozí občanská válka, potvrzuje komentátor Libor Dvořák

Připomínáme si pět let od vzniku Východního partnerství. Jak tento projekt hodnotí komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák? Ptala se moderátorka Helena Šulcová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

O pořadu

Dvacet minut Radiožurnálu

Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 
Helena Šulcová a Martin Veselovský, moderátoři Dvaceti minut Radiožurnálu - Foto: Tomáš  Novák

Helena Šulcová a Martin Veselovský, moderátoři Dvaceti minut RadiožurnáluFoto: Tomáš Novák

Ptáme se s vámi

Každý všední den si zveme jednoho muže nebo ženu. Chceme znát jejich názory na události, které jsou z našeho hlediska důležité pro život v této zemi. Chceme slyšet jejich odpovědi. 

Politici nejsou naši přátelé, ale partneři do diskuse. Nežertujeme s nimi, ale ptáme se jich. Moderátoři si zvou politiky, vědce, umělce i sportovce. Jde o jediné – aby otázky nezůstaly bez odpovědí. Dvacet minut je diskusním pořadem Radiožurnálu, který dává pozvané osobnosti šanci obhájit svá stanoviska – ve formě odpovědí na dotazy. Je určen všem posluchačům Radiožurnálu. 

Připravují:
Dvacet minut Radiožurnálu moderují Helena Šulcová a Martin Veselovský. Hosty, témata i otázky vybírají moderátoři společně s vedoucím redakce publicistiky Petrem Dudkem. Vycházíme z principu otevřeného, informovaného a srozumitelného dialogu mezi moderátorem a hostem. 

Čtěte také: Zákulisí Dvaceti minut: Jdeme k jádru věci, prozrazuje vedoucí publicistiky

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázky - Foto: Khalil Baalbaki

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázkyFoto: Khalil Baalbaki

Své dotazy, připomínky a náměty nám můžete posílat na adresu dvacetminut@rozhlas.cz.
Textový, zvukový a obrazový archiv Dvaceti minut Radiožurnálu má svou vlastní stránku, doslovné přepisy dodává společnost NEWTON Media, a. s.
Připojit se k nám můžete i na Facebooku: facebook.com/dvacetminut

Historie pořadu:
Dvacet minut Radiožurnálu se vysílá od září 2006. Prvním moderátorem byl Martin Veselovský. Od počátku roku 2009 se k němu přidala jako druhá moderátorka Helena Šulcová, kterou od léta 2010 do léta 2012 vystřídala Štěpánka Čechová. Po ní nastoupila moderátorka Veronika Sedláčková, v lednu 2014 se Helena Šulcová na post moderátorky pořadu vrátila. Pořad se vysílá beze změny každý všední den po celý rok. 

Speciál Martina Veselovského - Foto:  AG Geronimo

Speciál Martina VeselovskéhoFoto:  AG Geronimo

Dvacet minut Radiožurnálu před volbami do Poslanecké sněmovny v květnu 2010 opustilo zdi rozhlasového studia a prodloužilo se na 55 minut – vysílali jsme živé besedy s lídry stran ve všech krajích ČR. Další veřejné diskuse následovaly v září a říjnu 2010 před senátními a obecními volbami. 

Diskuse pokračovaly jako Speciály Martina Veselovského i v letech 2011, 2012 i 2013. Jejich tématem byly například krajské volby nebo historicky první přímá volba prezidenta u nás. 


Zobrazit místa, odkud jsme vysílali Speciály Martina Veselovského v letech 2011 a 2012, na větší mapě – po kliknutí na místo si můžet spustit videozáznam, prohlédnout fotky a přečíst reportáže k tématům debat

Autor:  Petr Dudek  (pdu)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Pořad připravují

« »

Další nabídka

Doporučujeme také pořad

Stalo se dnes

Helena Šulcová - Foto: Matěj Pálka

Co se doma i ve světě odehrálo v uplynulém dni? Po deváté večer vše probereme s klíčovými aktéry a předními komentátory.

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas