Dvacet minut Radiožurnálu

PŘIPRAVUJEME: Robin Böhnisch z ČSSD

Národní park Šumava - Foto: Pavel Halla

Národní park ŠumavaFoto: Pavel Halla

Jaké zásahy by se měly povolit v nejpřísněji střežené zóně Národního parku Šumava? Jakou šanci má na schválení senátní návrh o Národním parku? A proč téma tak zajímá prezidenta republiky? Předseda sněmovního výboru pro životní prostředí Robin Böhnisch z ČSSD bude hostem Dvaceti minut Radiožurnálu.

Vysíláme v úterý v 17.05. 
 

 

Pošlete moderátorovi svůj dotaz na hosta

Vysílali jsme

Daniel Kaiser: Václav Havel chtěl mít vliv v zahraniční politice, navrhl Klausovi dohodu

Bývalý český prezident Václav Havel byl po roce 1998 v politice nešťastný. V druhém díle politického životopisu Václava Havla, který vychází pod názvem Prezident, to píše komentátor serveru Echo 24 Daniel Kaiser. Jak se Václav Havel cítil na Hradě a...

O pořadu

Dvacet minut Radiožurnálu

Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 
Helena Šulcová, moderátorka Dvaceti minut Radiožurnálu - Foto: Tomáš  Novák

Helena Šulcová, moderátorka Dvaceti minut RadiožurnáluFoto: Tomáš Novák

Ptáme se s vámi

Každý všední den si zveme jednoho muže nebo ženu. Chceme znát jejich názory na události, které jsou z našeho hlediska důležité pro život v této zemi. Chceme slyšet jejich odpovědi. 

Politici nejsou naši přátelé, ale partneři do diskuse. Nežertujeme s nimi, ale ptáme se jich. Moderátoři si zvou politiky, vědce, umělce i sportovce. Jde o jediné – aby otázky nezůstaly bez odpovědí. Dvacet minut je diskusním pořadem Radiožurnálu, který dává pozvané osobnosti šanci obhájit svá stanoviska – ve formě odpovědí na dotazy. Je určen všem posluchačům Radiožurnálu. 

Připravují:
Dvacet minut Radiožurnálu moderuje Helena Šulcová a Martin Veselovský. Hosty, témata i otázky vybírají moderátoři společně s vedoucím redakce publicistiky Petrem Dudkem. Vycházíme z principu otevřeného, informovaného a srozumitelného dialogu mezi moderátorem a hostem. 

Čtěte také: Zákulisí Dvaceti minut: Jdeme k jádru věci, prozrazuje vedoucí publicistiky

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázky - Foto: Khalil Baalbaki

Petr Dudek a Martin Veselovský procházejí připravené otázkyFoto: Khalil Baalbaki

Své dotazy, připomínky a náměty nám můžete posílat na adresu dvacetminut@rozhlas.cz.
Textový, zvukový a obrazový archiv Dvaceti minut Radiožurnálu má svou vlastní stránku, doslovné přepisy dodává společnost NEWTON Media, a. s.
Připojit se k nám můžete i na Facebooku: facebook.com/dvacetminut

Historie pořadu:
Dvacet minut Radiožurnálu se vysílá od září 2006. Prvním moderátorem byl Martin Veselovský. Od počátku roku 2009 se k němu přidala jako druhá moderátorka Helena Šulcová, kterou od léta 2010 do léta 2012 vystřídala Štěpánka Čechová. Po ní nastoupila moderátorka Veronika Sedláčková, v lednu 2014 se Helena Šulcová na post moderátorky pořadu vrátila. Pořad se vysílá beze změny každý všední den po celý rok. 

Speciál Martina Veselovského - Foto:  AG Geronimo

Speciál Martina VeselovskéhoFoto:  AG Geronimo

Dvacet minut Radiožurnálu před volbami do Poslanecké sněmovny v květnu 2010 opustilo zdi rozhlasového studia a prodloužilo se na 55 minut – vysílali jsme živé besedy s lídry stran ve všech krajích ČR. Další veřejné diskuse následovaly v září a říjnu 2010 před senátními a obecními volbami. 

Diskuse pokračovaly jako Speciály Martina Veselovského i v letech 2011, 2012 i 2013. Jejich tématem byly například krajské volby nebo historicky první přímá volba prezidenta u nás. 


Zobrazit místa, odkud jsme vysílali Speciály Martina Veselovského v letech 2011 a 2012, na větší mapě – po kliknutí na místo si můžet spustit videozáznam, prohlédnout fotky a přečíst reportáže k tématům debat

Autor:  Petr Dudek  (pdu)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Pořad připravují

« »

Další nabídka

Doporučujeme také pořad

Stalo se dnes

Helena Šulcová - Foto: Matěj Pálka

Co se doma i ve světě odehrálo v uplynulém dni? Po deváté večer vše probereme s klíčovými aktéry a předními komentátory.

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas