Zákaz dovozu poškodí Rusko jen minimálně, tvrdí Jiří Hynek. Vyroste nám další konkurent

Jiří Hynek odpovídal na otázky Martina Veselovského - Foto: Šárka Ševčíková

Jiří Hynek odpovídal na otázky Martina VeselovskéhoFoto: Šárka Ševčíková

Přibližně 46 % dotazovaných Čechů se podle průzkumu obává celosvětového konfliktu a až 37 % by bylo pro znovuzavedení povinné vojenské služby. Jsou to dobré zprávy pro český obranný průmysl? Ptal se Martin Veselovský prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřího Hynka.

Už delší dobu můžeme podle Jiřího Hynka pozorovat nedostatek munice. „Nesmíte mít pocit, že pošlete objednávku a ta bude do týdne splněna. Na munici je čekací lhůta až půl roku,“ upozorňuje. 

Znamená to, že si státy dělají zásoby? „V minulosti se kašlalo na obranu a řešily se jiné věci,“ vysvětluje Jiří Hynek a dodává, že v současné době mnohé země zjistily, že by bylo dobré investovat do obranných technologií. 

Čtěte také: Přepis celého rozhovoru s Jiřím Hynkem

Jak ovlivní zákaz dovozu do Ruska české společnosti? „Rusko je druhý největší exportér na světě. Tato země si pořizuje jen to, co je pro něj výhodné,“ konstatuje a připomíná, že Rusko bude vyrábět své výrobky a stane se tak soběstačnou zemí. „Evropská unie se svým bičem švihla do oka,“ míní Jiří Hynek. 

Proč by podle Jiřího Hynka bylo lepší znovuobnovit povinnou vojenskou službu? A z jakého důvodu bude zákazem dovozu do Ruska poškozeno renomé českých firem? Také to jste mohli slyšet po 17. hodině. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.  

Autor:  Martin Veselovský  (mav), Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace