Budoucnost je v propojení reality a digitálních technologií, říká nositel ceny za design

Václav Mlynář - Foto: Jana Přinosilová

Václav MlynářFoto: Jana Přinosilová

Že moderní technologie do designu nepatří? Omyl. V rozhovoru s Karolínou Koubovou to potvrzuje designér Václav Mlynář. A ví, o čem mluví. Studio deFORM, které spolu se svým kolegou Jakubem Pollágem vede, se v úterý stalo hlavním vítězem cen Czech Grand Design 2016.

Dvojice českých designérů si ocenění odnesla za originální hru KOSKI, která kombinuje klasickou stavebnici s počítačovou hrou. Původně přitom vznikla jako Mlynářova diplomová práce. A jak funguje? 

„Kamera čte tvary a fyzické objekty a promítá na ně rozšířenou realitu,” popisuje designér. „Díky tabletu hra ožívá a otevírá se její další dimenze. Je to docela sranda,” usmívá se Václav Mlynář. „Obrazovka vlastně doplňuje fyzické hraní.” 

Mlynář a Pollág se studiem deFORM uspěli v Cenách Czech Grand Design už v roce 2013, kdy si odnesli cenu Objev roku.

V propojení fyzického a digitálního světa je podle něj budoucnost. A to přestože jsme stále ještě limitovaní současnými technologiemi. 

Pokud by vás zajímalo, kdy se KOSKI dostanou na trh, nejste sami. „V současnosti hledáme investici a chceme náš projekt dostat na Kickstarter,” říká designér Václav Mlynář s tím, že pokud vše půjde dobře, mohli byste si hru koupit koncem letošního roku. 

Záznam celého rozhovoru si kdykoliv poslechněte v iRadiu. 

Autor:  Karolína Koubová  (kko), Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace