Matěj Stropnický: Primátorka Krnáčová často mění názory. Neuvědomuje si, co svými návrhy způsobí

Matěj Stropnický ve studiu Radiožurnálu - Foto: Šárka Ševčíková

Matěj Stropnický ve studiu RadiožurnáluFoto: Šárka Ševčíková

Mezi hnutím ANO a ČSSD je úzká aliance, tvrdí náměstek primátorky Matěj Stropnický z Trojkoalice, podle něhož je třeba se zamyslet, zda je pražská koalice schopna dál fungovat.

Pražská koalice podle primátorky Adriany Krnáčové funguje uspokojivě. „Uvnitř koalice funguje úzká aliance mezi ANO a ČSSD. Tyto strany k sobě mají blízko, to nebylo tajemstvím,“ reaguje na tyto výroky Matěj Stropnický ve Dvaceti minutách Radiožurnálu 

 

Rozhovor s náměstkem pražské primátorky Matějem Stropnickým o fungování koalice na pražském magistrátu, spolupráci s Adrianou Krnáčovou a také o stavebních předpisech a sporu kvůli nim. Moderuje Karolína Koubová.

Vložit na svůj web

Adriana Krnáčová z hnutí ANO pod sebe převzala stavební předpisy, čímž odebrala kompetence Matěji Stropnickému. „Návrhy na předpisy ležely na stole. Návrh paní primátorky musí jít znovu do připomínkového řízení,“ kritizuje toto rozhodnutí Matěj Stropnický. Primátorka navíc nevyloučila, že by mohla pod sebe převést i další kompetence. „Nevím, jaké návrhy přednese příště. Situace je zcela nečitelná,“ popisuje Matěj Stropnický. 

Čtěte také: Žádné mrakodrapy nebudou! odmítá Pavel Hnilička výtky k novým stavebním předpisům Prahy

„Politická práce Adriany Krnáčové je pro mě zklamáním. ANO nemá program a to se projevuje tím, že ho má každý den jiný.“

Radní prý v případě stavebních předpisů volili ze dvou špatných variant, což ovšem Matěj Stropnický odmítá. „Pochybuji, že radní věděli, co dokumenty obsahují. Paní primátorka neodůvodnila věcné rozdíly mezi mým a jejím návrhem,“ upozorňuje. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.  

Autor:  Karolína Koubová  (kko), Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace