Novinář Erik Best: Milan Chovanec kauzu kolem České pošty zřejmě ustojí. Ale ČSSD je oslabená

Erik Best byl hostem moderátorky Heleny Šulcové - Foto: Helena Šulcová

Erik Best byl hostem moderátorky Heleny ŠulcovéFoto: Helena Šulcová

Bezpečnostní rada státu bude jednat o kauze kolem České pošty. Jde o údajné úplatky pro ČSSD a ministra Milana Chovance. Jak dalece je celá aféra důvěryhodná? A jde o kauzu, kterou Milan Chovanec ustojí?

Podle publicisty a vydavatele internetového deníku The Fleet Sheet minstr vnitra Milan Chovanec kauzu zřejmě ustojí, ale bude oslabený. „Myslím si, že jde o významnou věc, protože měl před měsícem silnější pozici, pan Sobotka také, a najednou to vypadá tak, že pozice ČSSD je momentálně oslabená, a to je šance pro ostatní strany,“ podotýká. 

 

Rozhovor s novinářem a vydavatel internetového deníku The Fleet Sheet Erikem Bestem o kauze České pošty a také o výběrovém řízení na nového provozovatele mýtného systému v Česku. Moderuje Helena Šulcová.

Vložit na svůj web

Premiér Bohuslav Sobotka podle něj výrazně podporoval Milana Chovance, svolal na zítřek jednání Bezpečnostní rady, i když není příliš jasné, proč to udělal. „Novináři a komentátoři se ptají, proč vlastně jde o jednání Bezpečnostní rady státu, když to má být věc policie,“ upozorňuje. 

Přepis celého rozhovoru s Erikem Bestem 

Připomíná také, že ještě před pěti lety všichni mluvili v tom smyslu, že ČEZ ovládá v Česku situaci a sponzoruje politické strany. „Najednou to vypadá tak, že Česká pošta do určité míry přebírá pozici ČEZu v tom smyslu, že tam politické strany chodí pro peníze,“ upozorňuje. 

„Česká pošta hraje klíčovou roli v politické situaci“

Podle serveru Neovlivní.cz zatáhl podnikatel Čadek do případu i „vlivnou postavu zákulisí českého byznysu a politiky Miloše Růžičku“. Jak vážené je tvrzení tohoto podnikatele, že agentura Bison & Rose má nemístný vliv na ministerstvu vnitra? „Že agentura ovládá policii, to jsme v České republice ještě neslyšeli. Je to vážná věc a myslím si, že na ní musí být odpověď,“ podotýká. 

Jak by měl vypadat mýtný systém v Česku? Jak se dívá Erik Best na debatu o imigrantech v Česku? A bude Donald Trump kandidovat na amerického prezidenta? Poslechněte si záznam Dvaceti minut Radiožurnálu. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.  

Autor:  Helena Šulcová  (heš), Prokop Havel  (prh)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace