Pavel Bém: Česká pravice nemá žádného hegemona. A to je důvod k zamyšlení

Pavel Bém - Foto: Šárka Ševčíková

Pavel BémFoto: Šárka Ševčíková

Do voleb zbývají dva měsíce a na pravicové straně politického spektra to vře – ODS opouštějí někteří členové a dávají se dohromady s jinými politickými stranami. Jak tuto situaci hodnotí Pavel Bém? I na to se ptal moderátor Martin Veselovský ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Bývalý prezident Václav Klaus dnes zveřejnil své rozhodnutí – rozhodl se nekandidovat v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Pavel Bém se domnívá, že toto rozhodnutí bylo očekávatelné. 

Václav Klaus vtiskl podle Pavla Béma české pravici autentický obsah. „Ať už to byl malý levný stát bez zbytečné byrokracie, odpovědnost a solidarita, obrana proti potlačování občanských svobod,“ vyjmenovává s tím, že dnes už jde spíš jen o torzo. „Chápu, že Václava Klause tato situace dráždí. Mě také provokuje. A to je jeden z důvodů mého komentování současné situace,“ zdůrazňuje Pavel Bém. 

Čtěte také: Přečtěte si přepis celého rozhovoru Martina Veselovského s Pavlem Bémem!

„Kolem Václava Klause vzniká a bude vznikat integrační proud,“ uvažuje Pavel Bém. „Jsem přesvědčen, že ODS nezbude nic jiného než do tohoto proudu vstoupit,“ dodává. 

Proč tedy Pavel Bém zůstává v ODS? Také na to se ptal moderátor Martin Veselovský. Odpověď na tuto i další otázky si můžete kdykoliv připomenout. 

Záznam celého rozhovoru s Pavlem Bémem si kdykoliv můžete poslechnout v iRadiu. 

Autor:  Martin Veselovský  (mav)
Pořad: Dvacet minut Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 17:06; repríza: úterý–sobota 00:10  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace