Vysílali jsme

Operátoři testují nový standard mobilní sítě 5G. Co umožní rychlejší internet?

Film stažený do pár vteřin, propojené automobily, online sdílení funkcí domácích spotřebičů. To všechno slibuje nový standard mobilní sítě zvaný 5G. Bude až 100krát rychlejší než současné LTE. Operátoři ho testují už i v Česku.

O pořadu

Experiment

Čas vysílání: sobota 9:05  
 
Reportér Vojtěch Koval s Christophem Sotinem z NASA - Foto: Luboš Vedral

Reportér Vojtěch Koval s Christophem Sotinem z NASAFoto: Luboš Vedral

Radiožurnál přichystal nový vědecko-technologický magazín. Nazvali jsme ho Experiment a budeme se zabývat nejnovějšími objevy, poznatky, zjišťovat, nad čím bádají nejen čeští vědci. Zajímá nás také zákulisí vědy, jak vlastně žijí lidé, kteří zasvětili život vědě a jak fungují špičkové laboratoře. Nezapomínáme ani na moderní technologie – jaké je čeká budoucnost, jak budou sloužit člověku… nebo to bude jinak? Chystáme také exkluzivní rozhovory s lídry vědeckého poznání a technologických novinek. Experiment můžete poslouchat ve vysílání Radiožurnálu každou sobotu od 9:05 do 10:00.

Magazín Experiment připravuje tým zkušených reportérů Radiožurnálu v čele s Vojtěchem Kovalem nebo Jaroslavem Skalickým. Právě Vojtěch Koval popisuje, co je při přípravě každého vydání jednou z důležitých podmínek: „Samozřejmě je třeba přeložit vědecký jazyk do jazyka laiků. A zatím to vypadá, že nám to poměrně jde.” Do jednoho z prvních dílů Experimentu přichystal rozhovor s Christophem Sotinem z NASA. „Mluvili jsme o jeho článku, který vydal ve spolupráci s českými vědci. Zkoumali existenci vody na měsíci Saturnu,” říká Koval. I tento rozhovor najdete ZDE

Každý pátek na facebookovém profilu, twitterovém účtu a webu Radiožurnálu zveřejníme, jakým tématům se budeme v sobotu věnovat. 

Hlavním editorem magazínu Experiment je Petr Pospíšil. Své postřehy, návrhy nebo tipy na natáčení můžete psát na petr.pospisil@rozhlas.cz

Pořad: Experiment  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota 9:05  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace