Host Radiožurnálu29. října  2016 v 10:05  

Marta Kubišová: Každý musí mít v sobě malého Fénixe

Zpěvačka Marta Kubišová odpovídala na otázky moderátorky Patricie Strouhalové - Foto: Prokop Havel

Zpěvačka Marta Kubišová odpovídala na otázky moderátorky Patricie StrouhalovéFoto: Prokop Havel

V nejtěžších chvílích ji dávala energii naděje – i když má člověk pocit, že cesta nikudy nevede, tak v tom nejzazším koutku duše nebo srdce má určitou naději, že bude lépe. „Každý musí mít v sobě malého Fénixe,“ říká zpěvačka Marta Kubišová. A protože nezapomíná na své fanoušky, tak vydala album SOUL.

Poslední dobou vystupuje s jejím Posledním recitálem, koncertovala až v Žilině, a přiznává, že dlouhé cesty ji zmáhají. „Ještě rok mám před sebou, musím to vydržet,“ říká v rozhovoru s moderátorkou Patricií Strouhalovou. 

První její kariéra byla blesková, ta druhá trvala 25 let, i ta se ale blíží ke konci – za rok skončí se zpíváním. Možná proto její poslední album SOUL obsahuje srdeční záležitosti, na které si líčila hodně dlouho – ať si každý vybere, jako to cítí. 

Na albu, které obsahuje písničky z první i druhé kariéry, spolupracovala i s jinými muzikanty, například Matějem Ruppertem, a podle jejích vlastních slov na dnešní dobu sedí všechny písně. 

„Mladí lidé mají dnes mnoho možností díky internetu, všechno ale dělá četba, literatura, vzdělání – chtít se učit a nechat se poučit. “
MARTA KUBIŠOVÁ

A až skončí se zpíváním, tak se těší na to, až bude psát knihu – konečně dá dohromady léta nashromážděné události v poznámkách. „Včera jsem si řekla, sakra, vždyť já mám o čem psát,“ podotýká. 

Často také vzpomíná na bývalého prezidenta Václava Havla, který ji velice chybí – zejména jeho glosy by měly zaznít. Velmi dobrý vztah měla také k Olze Havlové. „Podívali jsme si do očí a věděla jsem, že to je ženská mého ražení,“ říká.  

Audio záznam celého rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu. 

Autor:  Patricie Strouhalová  (pst), Prokop Havel  (prh)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace