Český muzikál vykročil špatným směrem, říká Hana Holišová, vítězka Tváře

Hana Holišová - Foto: Luboš Vedral

Hana HolišováFoto: Luboš Vedral

Patří k nejlepších českým muzikálovým herečkám, přesto ji proslavila až televize. Seriál Ulice a především zábavná show Tvoje tvář má známý hlas přinesly Haně Holišové skutečnou slávu. Rozhodně ale nezpychla. „Nikdy by mě nenapadlo, že v show Tvoje tvář má známý hlas vyhraju,” vzpomíná.

Z televize ji určitě znáte. Jak jste na tom ale s „jejími” muzikály? Zpívání v dešti, Noc na Karlštejně, Vlasy, Jesus Christ Superstar a nově třeba Rocky. To jsou jen některé z inscenací, ve kterých Hana Holišová hrála, excelovala a také sbírala zkušenosti.  

Dnes patří k největším hvězdám české muzikálové scény. Přesto ji nevidí jen skrz růžové brýle. „Muzikál jde v Česku špatným směrem,” naznačuje opatrně v rozhovoru s Lucií Výbornou.  

Podívejte se na celý rozhovor s Hanou Holišovou. 

„Jde o náročný žánr. Navzdory tomu se do něj v Česku — zejména v Praze — často obsazují především slavné tváře, které nemusí být vždy tak dobře vybavené, aby obstály i v náročné světové konkurenci,” upozorňuje. 

„Některé pražské scény obsazují pouze slavné tváře. Rozhodně to ale není záležitost všech pražských produkcí. I v Praze je mnoho dobrých muzikálů.“
HANA HOLIŠOVÁ

Zajímavé je, že Brno podle ní podobným neduhem netrpí „V některých pražských produkcích stačí, aby se herec postavil na forbínu, zazpíval písničku a odešel. V Brně je to jiné,” porovnává zkušená herečka a zpěvačka. 

Má za sebou divadlo i televizi. Plánuje i účinkování ve filmu? Podívejte se na celý rozhovor buď přímo v tomto článku, nebo si ho poslechněte v iRadiu.  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace