Host Radiožurnálu19. března  2016 v 10:05  

Dita Pecháčková: Nejsem kuchařka. Jsem žena, která vaří, když je potřeba a když se jí chce

Dáte si v restauraci banalitu a nejdřív ji musíte vyfotit, abyste všem ukázali, co jste ochutnali, diví se Dita Pecháčková - Foto:  Česká televize

Dáte si v restauraci banalitu a nejdřív ji musíte vyfotit, abyste všem ukázali, co jste ochutnali, diví se Dita PecháčkováFoto:  Česká televize

Říká se, že muži vaří lépe. Dita Pecháčková sice uznává, že mezi šéfkuchaři bychom našli spíš muže, ale důvodem podle ní není samotný kuchařský um.

„Šéfkuchař, to je fyzicky náročná práce,“ zdůrazňuje tato kuchařka a moderátorka televizního pořadu Deník Dity P. To je podle ní vysvětlení, proč se ženy nestávají šéfkuchařkami. „Neříkám ale, že chlapi nejsou skvělí kuchaři. A také nechci vytvářet klišé, ale přijde mi, že ženy vaří s větší láskou. Je tam cítit ženskost, láska, maminkovost,“ uvažuje v rozhovoru s moderátorkou Patricií Strouhalovou. 

 

Rozhovor s kuchařkou, propagátorkou české kuchyně a tvůrkyní pořadu Deník Dity P. Ditou Pecháčkovou o jídle, omáčkách a také o tom, co ráda vaří. Moderuje Patricie Strouhalová.

Vložit na svůj web

Ačkoliv píše kuchařky a má pořad o vaření, přijde jí přehnaný povyk, jaký jídlo mezi lidmi způsobuje. „Dáte si v restauraci banalitu a nejdřív ji musíte vyfotit, abyste všem ukázali, co jste ochutnali,“ diví se Dita Pecháčková. Uznává však, že má někdy podobné sklony a poté se cítí trapně. „Ale na sociálních sítích jsem si všimla, kolik lidí vaří, jak skvělé věci dělají a jak pěkně to umí vyfotit,“ uznává. 

Čtěte také: Kamila Rundusová vařila i u Jamieho Olivera a radí: Nenakupujte v supermarketech. Raději zajděte na trh

Ditu Pecháčkovou můžete znát z kuchařského pořadu České televize Deník Dity P. „Jeden díl se natáčí dva dny, ale všechno to začíná už dlouho předtím, ve chvíli, kdy začnu připravovat kuchařku,“ prozrazuje. A když je kuchařka hotová, usoudí, zda by stálo za to natočit seriál. „To, co říkám, není vymyšlené dopředu. Většinou to promyslím těsně před natáčením, aby moje slova zněla autenticky. To je pro mě důležité,“ tvrdí. 

Dita P. o omáčkách
„Zkuste nevařit omáčku každý den, ale třeba jen jednou za týden nebo dva. A pěkně je vymazlete,“ říká. Správná omáčka se podle ní má vařit dvě hodiny a na talíři se musí hezky lesknout.

Na výsledek natáčení se vždy dívá. „Při premiéře se trochu schovávám za svého malého syna a většinou se mi výsledek napoprvé nelíbí,“ přiznává propagátorka české kuchyně, která si kuchařkami listuje nejčastěji ve vaně nebo při čištění zubů. 

Audio záznam celého rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace