Hanka Kynychová: Chcete cvičit? Jděte za odborníkem

Hanka Kynychová, cvičitelka - Foto: Alžběta Švarcová

Hanka Kynychová, cvičitelkaFoto: Alžběta Švarcová

TRX, power plate nebo heat. Znějí vám tato slova jako z jiné planety? Pak vězte, že i když zatím nejsou pevnou součástí našeho slovníčku, dost možná souvisí i s vašimi novoročními předsevzetími. Označují totiž některé z nejnovějších trendů ve fitness. V pondělí nejen o nich mluvila s Lucií Výbornou cvičitelka Hanka Kynychová.

Toužíte skutečně zlepšit svou kondici, zpevnit svou postavu a docílit oné psychické pohody, která je pro ty, co pravidelně sportují, tolik typická? Nebo chcete pouze zbytečně utrácet svůj čas a peníze? Pokud se přikláníte k první možnosti, pak je rada podle Hanky Kynychové jednoduchá. Vydejte se za odborníkem. 

„Dělám-li konzultaci, snažím se klienta nezruinovat. Dalo by se říci, že konzultace dělám za pochodu. Vidím-li ve fitku novou klientku, během pěti sedmi minut od ní zjistím, co potřebuji vědět. Pak jsem schopná jí v našem rozvrhu připravit program,“ popisuje své postupy známá cvičitelka, která se netají tím, že ji doslova „nadzdvihávají“ lektoři, kteří jsou na svou práci nedostatečně připraveni. 

I proto má značně podezřívavý vztah k dnes tolik populární zumbě. „Lektorům zumby u nás stačí pouze jednodenní kurz. Takto nedostatečně vyškolený instruktor, který o lidském těle nic neví, pak vběhne mezi dav, působí na něj a často může způsobit víc špatného než dobrého. Samozřejmě existují i lektoři, kteří jsou proškolení řádné. I hodiny s nimi poté vypadají úplně jinak,“ vysvětluje Hanka Kynychová. 

Proč známá cvičitelka tvrdí, že bez doplňků stravy to nejde? Také na to se jí Lucie Výborná zeptala. Hanka Kynychová však popsala i typy cvičení, které jsou vhodné pro různě kondičně zdatné lidi, a zmínila i některé nejnovější trendy ve fitness. 

Záznam celého rozhovoru s Hankou Kynychovou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace