Host Radiožurnálu27. října  2012 v 10:42  

Jan Tománek, producent filmu Kozí příběh se sýrem

Jan Tománek, režisér a producent - Foto:  Česká televize

Jan Tománek, režisér a producentFoto:  Česká televize

Kdo by to byl v roce 2008 řekl. Právě tenkrát se v konkurenci hollywoodských trháků stal hitem českých kin Kozí příběh – pověsti staré Prahy. V kinech ho vidělo bezmála 350 tisíc diváků, přeložen byl do mnoha jazyků a na řadě mezinárodních festivalů se dočkal nejrůznějších ocenění. Jeho producent a režisér Jan Tománek v jedné osobě nyní do kin uvádí jeho pokračování s názvem Kozí příběh se sýrem.

Proč právě kozí, a ne třeba kraví, ovčí nebo kočičí? Určitě i vás už tato otázka v souvislosti s Kozím příběhem napadla – a nejste sami. V sobotu ji svému hostu položil i moderátor Václav Žmolík. 

„Původně jsem chtěl připravit povídkový film o pověstech staré Prahy. Jednotlivé části snímku přitom měla spojovat postava chasníka, který jde na trh s kozou. Koza nakonec ve filmu zůstala,“ přibližuje Jan Tománek. 

Jak navíc dodává, kočičky nebo pejskové jsou všude. Ale ruku na srdce, jak často se potkáte s kozou? „Kozy zkrátka nemají konkurenci,“ usmívá se producent a režisér. 

Kozí sýr si prý občas dá, jak však přiznává, kozí mléko k jeho oblíbeným pochutinám nepatří. „Vím, že kozí výrobky jsou velice zdravé, ale nejde o můj šálek čaje,“ říká. 

Řeč samozřejmě nakonec nebyla ani tak o kozách na talíři jako spíše ve filmu. Jan Tománek přiblížil například to, jak vybíral herce, kteří namluvili postavy jeho nového animovaného filmu, nebo v čem bude Kozí příběh se sýrem jiný než ten, který se v kinech objevil před čtyřmi lety. 

Záznam celého rozhovoru s Janem Tománkem a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace