Host Radiožurnálu18. listopadu  2011 v 10:54  

Jiří Štěpnička

Jiří Štěpnička, herec - Foto: Yvona Žertová

Jiří Štěpnička, herecFoto: Yvona Žertová

V pátek si moderátorka Lucie Výborná povídala s hercem Jiřím Štěpničkou, který se připravuje na premiéru hry Petra Zelenky Ohrožené druhy. Známý herec však mluvil také o dabingu, jemuž se často věnuje.

„V Ohrožených druzích hraji fotografa, který cestuje po světě a zasazuje se o lidská práva. Zaplete se však také s reklamní branží,“ prozrazuje Jiří Štěpnička s tím, že on sám má k reklamě spíš neutrální vztah a reklama ho nezajímá. „Například v Kanadě není filmová reklama anoncovaná, a tak během filmu vidíte reklamu a v některých případech přemýšlíte, jestli jde o film, nebo o reklamní přestávku,“ zmiňuje svou zkušenost s reklamou v zahraničí. 

Režisérem i autorem připravované hry je Petr Zelenka, což někdy přináší komplikace. „Inscenace je takovým jeho dítětem. Některé věci proto my herci vnímáme trochu jinak než autor,“ vysvětluje. „Hra se podobá mozaice slepené z různých scén. Jsem zvědavý, co na to řeknou diváci,“ uvažuje Jiří Štěpnička. 

Svůj hlas propůjčil mimo jiné Harrisonu Fordovi nebo Michaelu Douglasovi, přesto se nepovažuje za dabéra. „Profese dabéra neexistuje. Dabing je součástí herectví,“ domnívá se a zároveň prozrazuje některé triky zvukařského umění. 

Jak se po letech dokázal sžít s herci, které dabuje? A proč se rozhodl zapojit do vzdělávacího projektu o finanční gramotnosti? I to si můžete poslechnout v iRadiu. 

Záznam celého rozhovoru s Jiřím Štěpničkou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace