Host Radiožurnálu14. listopadu  2017 v 11:32  

Musím se stále zlepšovat. Konkurence je obrovská, říká před olympiádou lyžař Kryštof Krýzl

Kryštof Krýzl - Foto: Luboš Vedral

Kryštof KrýzlFoto: Luboš Vedral

Právě má za sebou první kolo slalomu v Levi. Málem ale ani nestihl start. „Sypu si teď trošku popel na hlavu,“ komentuje zaváhání Kryštof Krýzl. Co se na prvním slalomu olympijské sezony přihodilo? Jak se připravuje na své čtvrté zimní olympijské hry? A jak se před snažil snížit rizika zranění?

„Loni jsem měl na konci sezony trošku problém s kolenem a se zraněním a nějak jsem si neudržel postavení v žebříčku, jak bych si představoval,“ vysvětluje Krýzl. Podle umístění v žebříčku se určují startovní intervaly. „Nějak jsem si to špatně propočítal v hlavě.“ Na závodě jsou pravidla striktní, a tak na lyžaře startéři moc dlouho nepočkají. Nakonec to ale stihl. 

Za sebou má už olympijské hry v Turínu, Vancouveru a Soči. Akce většinou hodnotí podle typu sněhu, spíš než podle krásy hor. V Pchjongčchangu v Jižní Koreji očekává zledovatělý sníh. „Což je pro nás dobré. Protože čím větší led, víc tvrdá sjezdovka, tím je to regulérnější.“ 

Na letošní sezonu se přes léto připravoval na Novém Zélandu a v Austrálii. Tam totiž zrovna probíhala zima a sníh tréninku vyhovoval lépe, než evropské horské ledovce. 

Příprava začínala už brzo ráno. Na sjezdovku musí co nejdříve. „Končíme relativně brzo, když tam najedou pak ti turisté. Třeba v devět hodin už máme kolikrát trénink za sebou.“ Turisté jsou nevyzpytatelní. Střetu s nimi se tedy profesionálové snaží vyvarovat.
 

Autor:  Kristýna Hladíková
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace