VIDEO: Olympiáda je nejvíc, čeho můžu dosáhnout, tvrdí judista Lukáš Krpálek. A ukazuje, jak se popere o medaili

Olympiáda je 100% nejvíc, čeho bych mohl dosáhnout, říká Lukáš Krpálek - Foto: Šárka Ševčíková

Olympiáda je 100% nejvíc, čeho bych mohl dosáhnout, říká Lukáš KrpálekFoto: Šárka Ševčíková

Myslel si, že chodí na karate, ale asi po měsíci zjistil, že se učí judo. A tak u tohoto bojového sportu Lukáš Krpálek zůstal. Udělal dobře, stal se totiž mistrem světa a v současné době se připravuje na olympiádu v Riu de Janeiru.

„Olympiáda je 100% nejvíc, čeho bych mohl dosáhnout,“ potvrzuje Lukáš Krpálek ve vysílání Radiožurnálu. A to i přesto, že je prý často těžší vyhrát na mistrovství světa – zatímco olympiády se účastní vždy jeden sportovec z každé země, na mistrovství světa můžou být až dva, a tak se potýká s větší konkurencí. „Nicméně pro sponzory, diváky i sportovce je cennější olympiáda,“ konstatuje známý judista a připomíná: „Je to jediná medaile, která mi chybí. Doufám, že v Riu bude.“ 

 

Rozhovor s judistou Lukášem Krpálkem o blížící se olympiádě v Riu de Janeiru, učení se nových chvatů a také o tom, jak se k judu vlastně dostal. Moderuje Lucie Výborná.

Vložit na svůj web

Proto Lukáš Krpálek trénuje nové techniky. „Každý judista umí výborně šest sedm chvatů a pak samozřejmě další, které nemá tak dobře zažité,“ popisuje. Musí tak vymýšlet nové chvaty a učit se je, aby je mohl používat v zápasech. „Protože soupeři časem prohlédnou, jak se člověk pere,“ nastiňuje. 

Jak však připomíná, trénink je úplně jiná disciplína než zápas. „Do zápasu jdete na tisíc procent. Je to hodně náročné, zvlášť když absolvujete víc zápasů. Bez přípravy by to nešlo,“ tvrdí. „Byl bych rád, kdybych si prohry vybral v loňské sezoně a letos už neprohrával,“ dodává. 

Audio záznam celého rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace