Otto Dlabola

Václav Žmolík - Foto: Karel  Šanda

Václav ŽmolíkFoto: Karel Šanda

V neděli po 11. hodině se moderátor Václav Žmolík spojil po lince s bývalým českým reprezentantem v krasobruslení Ottou Dlabolou, s nímž mluvil především o mistrovství Evropy, které se letos konalo ve Velké Británii.

Ve vysílání Hosta Radiožurnálu sice Otto Dlabola přiznal, že sledoval především kategorii sportovních párů, v níž soutěžil s Kateřinou Beránkovou, ale s napětím fandil také českým krasobruslařům – Michalu Březinovi a Tomáši Vernerovi. „Doufal jsem, že Michal Březina skončí třetí. Bramborových medailí má až příliš,“ popisuje. 

Vrátil se také k výbornému návratu Jevgenije Pljuščenka k amatérskému krasobruslení. „Je to obrovská osobnost světového krasobruslení a do soutěže vstoupil jako král,“ domnívá se. „Jevgenij Pljuščenko je závodník, který nedělá chyby, z čehož také těží,“ zmiňuje ještě Otto Dlabola, který začínal s krasobruslením už ve čtyřech letech. 

„Nedělal jsem jen krasobruslení, ale hodně jsem také lyžoval nebo hrál tenis. Až máma mě tak trochu dotlačila k bruslení, bavilo ji a byla velká fanynka,“ vzpomíná s tím, že v 18 letech s krasobruslením skončil a odešel do Prahy, kde studoval FTVS. „Pak mě oslovili z Brna, jestli bych nechtěl zkusit trénovat,“ vrací se myšlenkami do minulosti Otto Dlabola. A tak začal bruslit nejprve s Veronikou Joukalovou a od roku 1997 s Kateřinou Beránkovou. 

Co považuje za svůj největší krasobruslařský úspěch? Na které momenty vzpomíná nerad? A čím se teď vlastně živí? I to se dozvíte při poslechu audio záznamu rozhovoru. 

Záznam celého rozhovoru s Ottou Dlabolou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace