Host Radiožurnálu14. prosince  2015 v 10:05  

Podle lékařů mám kosti jako bizon, říká pětibojař David Svoboda. Jak se připravuje na olympiádu v Riu?

Pětibojař David Svoboda ve studiu Radiožurnálu - Foto: Šárka Ševčíková

Pětibojař David Svoboda ve studiu RadiožurnáluFoto: Šárka Ševčíková

Svou práci bere jako zaměstnání, byť se živí koníčkem. Sport byl pro pětibojaře a olympijského vítěze z Londýna Davida Svobodu vždy zábavou a až později se stal skutečným zaměstnáním, jak připomíná ve studiu Radiožurnálu.

Přístup ke sportu však během let nemění, sport zůstává jeho koníčkem a stále v něm má co dokazovat. Do sbírky zlatých medailí mu chybí už jen ta z mistrovství Evropy. Teď se však soustředí na blížící se olympijské hry v Riu de Janeiru. 

 

Rozhovor s pětibojařem Davidem Svobodou o sportu jako zaměstnání, kurzu přežití a také o skoku padákem nebo o olympijských hrách v Riu de Janeiru. Moderuje Lucie Výborná.

Vložit na svůj web

Připouští sice, že olympiáda není jen sport, ale také politika a showbyznys. „Sportovní stránka naštěstí vede,“ upozorňuje David Svoboda. Největší sportovní hodnotu má pro něj spíš mistrovství světa, olympiáda s sebou přináší i jiné hodnoty, ať už společenskou prestiž nebo finanční odměnu. 

A když právě netrénuje, absolvuje třeba kurz přežití, který pro něj byla prý „zábava“. „Respektovali, že potřebujeme šetřit naše těla, ale nešetřili nás zbytečně,“ tvrdí o vedoucích tohoto tréninku. O detailech prý mluvit nesmí, ale uznává, že během kurzu vyplavil spoustu adrenalinu, a tak ho doporučuje stejně jako třeba skok padákem, který si také vyzkoušel. „Doporučuji oboje,“ tvrdí bez zaváhání David Svoboda. 

Audio záznam celého rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace