Host Radiožurnálu12. října  2017 v 10:33  

Snažím se ignorovat diktát civilizace, přiznává zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý - Foto: Luboš Vedral

Ondřej Gregor BrzobohatýFoto: Luboš Vedral

Když se před rokem rozhodl změnit si jméno, strhla se kolem toho skutečná mela. A jak Ondřej Gregor Brzobohatý v rozhovoru s Lucií Výbornou říká, vlastně se tomu ani příliš nediví. „Všichni mě mají za hodného kluka, za jakéhosi Mirka Dušína. Bulvární média se téhle kauzy proto hned ráda chytla.”

Obyčejná touha po změně jména tak vedla téměř k mediální štvanici. „Bulvár mi vytýkal, že si svého jména nevážím, že si nevážím svého otce - že můj otec toho hodně dokázal, zatímco já nic,” vzpomíná.  

„Původně jsem si celý proces změny jména chtěl nechat sám pro sebe, nechtěl jsem se tím nikde chlubit. Bulvární novináři to ale vypátrali, navíc mají potřebu z čehokoliv udělat co největší kauzu - je to pro ně byznys,” zdůrazňuje. 

Ve snech se můžu otce zeptat, na co chci 

Nedávno vydal své nové autorské album Universum, které se hudebně pohybuje mezi popem, funky, soulem a jazzem. Zazní na něm mimo jiné i slova „mám svoji vlastní dohodu, že vám nehraju v tom podvodu”. 

A o jaký jde podvod, v rozhovoru s Lucií Výbornou rozhodně neskrývá. „Jde o manipulaci s lidskou myslí, která se objevuje ze všech stran: z televizí, rádií, novin, z regálů. Co si máte myslet, co si máte oblékat, jak máte vypadat. Jde o diktát, kterým civilizace trpí už dlouho.” 

Sám se každý den snaží z tohoto diktátu co nejvíc vystoupit. „Abych nikoho nesoudil, neposuzoval, abych si nemyslel to, co si myslí většina,” vypočítává. 

Texty na albu Universum si napsal sám. A jak přiznává, často v nich zaznívají i slova jeho otce, herce Radoslava Brzobohatého. „Otce vídám ve snech. Často se probudím a nevěřím tomu, že fyzicky neexistuje. Ve snech se ho ale můžu zeptat, na co chci,” přiznává. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace