Stěžejní moment? Když jsem si vynadal, říká stříbrný medailista z olympiády Michal Krčmář

Michal Krčmář během biatlonového závodu. - Foto: Pavel Lebeda

Michal Krčmář během biatlonového závodu.Foto: Pavel Lebeda

Ještě na tiskové konferenci nenacházel slova a plakal. Štěstím. Biatlonista Michal Krčmář nejenže získal první medaili v životě, navíc to bylo rovnou stříbro, a to přímo na olympijských hrách. To, co zní jako splněný sen, ale původně mohlo dopadnout úplně jinak. „Byl jsem na olympiádě hodně sevřený, zlom přišel až v sobotu na tréninku,“ přiznává stříbrný medailista v rozhovoru s Lucií Výbornou.

„Musel jsem sám sobě vynadat,“ vysvětluje Michal Krčmář bez obalu. „‚Nebuď blbej, ty to umíš, jen se musíš uvolnit!’ řekl jsem si. Díky tomu ze mě spadla tíha okamžiku a přestal jsem si připouštět, že přijde den D. Myslím, že to byl stěžejní moment.“ 

Jeho tréninkové mentální cvičení očividně pomohlo. Celou trasu závodu ve sprintu nakonec odjel téměř v transu. „Všechno bylo ideální, už od maličkostí. I díky tomu z toho nakonec byla medaile,“ usmívá se. 

Biatlon se změnil 

Rozhovor z jednoho kontinentu na druhý. Michal Krčmář při povídání s Lucií Výbornou seděl v Olympijské vesnici v Koreji. - Foto: Štěpán Pokorný

Rozhovor z jednoho kontinentu na druhý. Michal Krčmář při povídání s Lucií Výbornou seděl v Olympijské vesnici v Koreji.Foto: Štěpán Pokorný

Michal Krčmář ve světě vrcholového biatlonu vyrůstal už od malička. Jeho tatínek reprezentoval Česko v biatlonu už na olympiádě v Lillehammeru. To byly malému Michalovi tři roky.  

„Tátova sportovní kariéra mě maximálně inspirovala. Celá rodina mě dnes maximálně podporuje a pro mě je největší odměnou to, když jim dělám radost,“ přiznává stříbrný medailista. 

Jak dodává, biatlon se od dob jeho tatínka v mnohém změnil. „Biatlon je dnes dynamičtější, vývoj nezastavíte. A vnímá to i táta. Zatímco on střílel jednu položku za 50 sekund, já střílím jednu za 30 sekund,“ popisuje Michal Krčmář. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace