Host Radiožurnálu11. července  2013 v 10:24  

Vojta Dyk: Bolek Polívka v sobě má něco otcovského

Zpěvák a herec Vojta Dyk - Foto: Alžběta Švarcová

Zpěvák a herec Vojta DykFoto: Alžběta Švarcová

Talentovaný, charizmatický, fanynkami obletovaný. To se o 28letém zpěvákovi a herci říká nejčastěji. Ale v soukromí je Vojta Dyk trochu jiný… Posuďte to sami prostřednictvím rozhovoru, který s ním vedla Lucie Výborná.

Do českých kin vstoupil snímek Revival Alice Nellis. Vojta Dyk v něm hraje mladého kapelníka, syna Bolka Polívky, který se pokouší o comeback. „Na filmu mě bavilo hlavně setkání čtyř vyzrálých muzikantů,“ popisuje. 

Oněmi „čtyřmi vyzrálými muzikanty“ má na mysli čtyři hlavní postavy celého snímku: bývalé hudebníky a „rockery ve výslužbě“, kteří se po 40 letech rozhodli oživit dávnou rozpadlou kapelu. 

Zpěvák a herec Vojta Dyk - Foto: Alžběta Švarcová

Zpěvák a herec Vojta DykFoto: Alžběta Švarcová

Jedním z nich je právě Bolek Polívka, který hraje otce Vojty Dyka. „Bolek mě často svým hereckým výkonem dojímá,“ přiznává mladý herec a hudebník. „Má v sobě něco otcovského…“ 

S Alicí Nellis, režisérkou a scenáristkou Revivalu, bude určitě točit i nadále. Už nyní se mluví o filmu, který by spolu měli dělat na podzim. A o čem bude? „O andělech,“ usmívá se trochu tajemně Vojta Dyk. 

Není na anděla Vojta Dyk trochu velký? Také na to se ho Lucie Výborná zeptala. Padly však i další otázky. Co chystá s kapelou B-Side Band? A jak se mu spolupracuje s Janem Svěrákem? 

Záznam celého rozhovoru s Vojtou Dykem a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Host Lucie Výborné  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí-pátek 9:05; sobota-neděle 10:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace