Ester Ledecká, snowboardistka

Ester Ledecká - Foto: Filip Jandourek

Ester LedeckáFoto: Filip Jandourek

Ester Ledecká je úspěšná česká snowboardistka a lyžařka. Na snowboardu se dvakrát stala mistryní světa v alpských discplínách a dvakrát také vyhrála Světový pohár, na lyžích se prokousává mezi elitu, zatím skončila v závodě Světového poháru nejlépe na 13. místě.

Narodila se v Praze 23. března 1995 do známé umělecko-sportovní rodiny. Její otec Janek je hudebník, zpěvák a skladatel, autor hitů jako Sliby se maj plnit o Vánocích a Pěkná, pěkná, pěkná nebo muzikálu Hamlet, bratr Jonáš kreslí komiksy a děda Jan Klapáč získal v éře bratří Holíků na hokejovém mistrovství světa celkem sedm medailí včetně jedné zlaté. 

Podle trenérů Tomáše Banka a Ericha Pramsohlera je jejich svěřenkyně sportovní fanatičkou, která si libuje v závodech i trénincích, ze kterých se jí obvykle nechce domů. Kromě toho pravidelně cvičí, aby předcházela zraněním, v létě si občas zahraje beachvolejbal nebo jde na kickbox. Naopak nesnáší lenošení, slovo "dovolená" je pro ni cizí. 

Na olympijských hrách startovala Ester Ledecká zatím jednou, a to na snowboardu. V osmnácti letech skončila v Soči 6. v paralelním slalomu a 7. v paralelním obřím slalomu. V programu Her zůstal jen paralelní obří slalom, na lyžích pravděpodobně nastoupí v korejském Pchjongčchangu do slalomu, obřího slalomu a superobřího slalomu. 

Její přípravu na ZOH 2018 bude sledovat i Radiožurnál. Celý rok spolu s našimi reportéry prožijeme s Ester Ledeckou všechno, co cesta za vrcholem kariéry obnáší. 

Autor:  Matěj Pálka  (mjp)

Nové články v rubrice

O projektu

Olympijský rok

Devět příběhů, devět cest ke slávě. Devět sportovních redaktorů natáčelo od srpna 2015 s devíti českými...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace