Olympijský rok14. srpna  2017 v 10:03  

Jsem normální zdravá holka, říká Gabriela Koukalová půl roku před olympiádou

Gabriela Koukalová se připravuje na olympiádu, kromě toho ale stíhá fotit i pro kosmetickou firmu - Foto: Luboš Vedral

Gabriela Koukalová se připravuje na olympiádu, kromě toho ale stíhá fotit i pro kosmetickou firmuFoto: Luboš Vedral

Přibližně půl roku mají sportovci na to, aby se co nejlépe připravili na zimní olympijské hry v Jižní Koreji. Reportéři Radiožurnálu se snaží zachytit nejen trénink, ale i další osudy sportovců. Například David Nyč začal natáčet s Gabrielou Koukalovou, a to doslova „za běhu” rok před startem her přímo v jihokorejském Pchjongčchangu.

„Buď mluvím, nebo se pohybuju, jsem v tomhle takový chlap,” říká Gabriela Koukalová, když zastavujeme po dlouhém běhu. „Mé myšlenky teď hodně směřují k olympiádě,” přiznává o chvíli později, když se vydýchává. 

Ať už olympijské hry dopadnou jakkoliv, ve slovenské Kremnici bude Gabriela Koukalová vždy jedničkou. Právě tam totiž žije její teta a strýc a ke sledování Gabrieliných závodů se tu schází celá rodina.  

„Když Gábina jede závod, manžel pláče a já křičím,” směje se Gabrielina teta. „Kremnica je má srdcovka, často jsem tam o prázdninách bývala několik týdnů,” vzpomíná Gabriela Koukalová. 

Olympijský rok - banner do článku - Foto: Vladimír Staněk

Krása je pomíjivá 

Dnes už je času méně. Kromě biatlonu má totiž Gabriela i řadu reklamních povinností v Praze. „Fotím tu v rámci plnění pro kosmetickou firmu,” vysvětluje. 

„Miluju módu, fascinuje mě. Mám víc lyží než kabelek,” usmívá se Gabriela. „Krásu ale považuju za pomíjivou záležitost. O sobě si nemyslím, že jsem hubená nebo tlustá - jsem zkrátka normální zdravá holka.” 

Autor:  David Nyč

Nové články v rubrice

O projektu

Olympijský rok

Osm příběhů, osm cest za úspěchem. Sportovní redaktoři natáčeli celý rok osm časosběrných dokumentů...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace