Hovory z Lán

Čas vysílání: jednou za čtvrt roku  
 
Miloš Zeman - Foto: Filip Jandourek

Miloš ZemanFoto: Filip Jandourek

Český rozhlas obnovil tradici pravidelných rozhlasových rozhovorů s hlavou státu.

Hovory z Lán jsou zpět. V neděli 23. června 2013 na Radiožurnálu zazněl první rozhlasový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Český rozhlas tak obnovil tradici pravidelných rozhlasových rozhovorů s hlavou státu. Vysílat se budou jednou za čtvrt roku. 

Pořad moderují šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný a komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.  

Obnovené Hovory z Lán jsme přestali vysílat na konci roku 2014. 

Historie Hovorů z Lán: 

Takzvané Hovory z Lán proslavil první polistopadový prezident Václav Havel. Pořad, ve kterém hlava státu každou neděli komentovala aktuální dění, se poprvé vysílal 11. března 1990. 

Navzdory svému názvu se ne vždy mohl natáčet na lánském zámku. Kvůli zdravotním obtížím prezidenta museli domluvení hosté občas zajet do nemocnice, tak jako u dílu z 29. srpna 1998, jehož hostem byl právě dnešní prezident Miloš Zeman. Některé díly vznikly na Hrádečku nebo na různých veřejných i neveřejných místech Pražského hradu.  

Nedělní Hovory z Lán po osmi letech vystřídal sobotní měsíčník Rozhovory v Lánech, kde kromě prezidenta promlouvali další politici, filozofové a umělci. Éra pravidelných rozhovorů s Václavem Havlem se uzavřela v roce 2000. Natáčení nejprve překazily zdravotní problémy hlavy státu, a když se prezident v létě uzdravil, definitivně se rozhodl v pořadu nepokračovat. 

Pořad: Hovory z Lán  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: jednou za čtvrt roku  
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace