Ze zákulisí3. dubna  2018 v 05:00  

Pošlete svou fotku z roku 1968 a vyhrajte. Czech Photo a Český rozhlas vyhlašují velkou fotosoutěž

Pošlete svou fotku z roku 1968 a vyhrajte. Czech Photo a Český rozhlas vyhlašují velkou fotosoutěž (ilustrační foto) - Foto: František Dostál

Pošlete svou fotku z roku 1968 a vyhrajte. Czech Photo a Český rozhlas vyhlašují velkou fotosoutěž (ilustrační foto)Foto: František Dostál

Máte doma fotky z roku 1968? Už je nemusíte schovávat na půdě. Český rozhlas a společnost Czech Photo, která každoročně organizuje soutěž Czech Press Photo, právě vyhlašují velkou fotografickou soutěž pro amatérské i profesionální fotografy s názvem Československo – fotografie roku 68. Hlavní téma? Každodenní život roku 1968.

Před 50 lety se v Československu psala „velká“ historie. Už zase. Po politickém uvolnění 60. let, které vyvrcholilo takzvaným pražským jarem, přišla srpnová okupace a konec nadějí na socialismus s lidskou tváří.  

Patříte mezi ty, kdo přelomový rok 1968 pamatují na vlastní kůži? Nebo někoho takového máte ve své rodině? Pak čtěte dál. Czech Photo totiž ve spolupráci s Českým rozhlasem vyhlašuje velkou fotografickou soutěž právě pro vás. 

Ta chce vedle invaze připomenout i další témata roku 1968, jako jsou významné kulturní události, divadelní a filmové premiéry, hudební koncerty, majáles, sportovní úspěchy Věry Čáslavské a Jiřího Rašky na olympijských hrách, ale i všední život roku 1968 tak, jak ho zachytili nejen profesionální, ale i amatérští fotografové.  

Pro koho je soutěž určená? 

Pro každého, kdo v roce 1968 na fotografii zachytil, jak tehdejší život ve skutečnosti vypadal. Ať už jde o fotky srpnové invaze, významných kulturních událostí nebo všedního života. 

Fotky pošlete společně s vyplněnou přihláškou (stahujte tady).
–> Mail: fotografie68@rozhlas.cz
–> Adresa: Vinohradská 12, Praha 2, 120 00 (obálku označte jako „Soutěž – Fotografie 68“)

Jak bude soutěž probíhat? 

Své fotky můžete posílat od 3. dubna do 21. června, a to elektronicky i poštou. O vítězi poté rozhodne odborná porota. V srpnu (konkrétně 16. srpna) uspořádají Czech Photo a Český rozhlas vernisáž výstavy zaslaných fotek a zároveň vyhlásí vítěze celé soutěže. Autoři tří nejlepších fotek se mohou těšit na odměnu 30, 20 a 10 tisíc korun. 

Jak se do soutěže přihlásit? 

1. Vyberte fotku nebo fotky, se kterými chcete soutěžit.
2. Stáhněte, vyplňte a podepište přihlášku a pravidla soutěže.
3. Fotky a vyplněnou přihlášku nám pošlete buď mailem, nebo poštou. 

Chcete-li fotku poslat poštou, zašlete prosím její originál. Po skončení soutěže vám fotku vrátíme. Pokud preferujete přihlášení mailem, stačí zaslat oskenovanou fotku nebo náhledové fotokopie pořízené například mobilním telefonem. K fotce ale vždy musíte přiložit vyplněnou a podepsanou přihlášku. Obsahuje i souhlas s pravidly soutěže, bez ní vás proto do soutěže bohužel nemůžeme vůbec zařadit. 

Máte zájem o marketingovou spolupráci?

Ozvěte se nám: 

Czech Photo: Radek Polák
tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz 

Český rozhlas Radiožurnál: Alexandra Tejchmanová
tel.: +420 777 548 899, alexandra.tejchmanova@rozhlas.cz 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace