Ze zákulisí12. srpna  2015 v 14:57  

Šlapeme násilí na paty! Podpořte boj proti domácímu násilí pochodem v Divoké Šárce

„Chceme ukázat všem, kteří domácím násilím trpí, je cesta z tohoto osobního pekla je reálná,“ vysvětluje Zuzana Zdena Bednářová, ředitelka centra Acorus - Foto:  Centrum Acorus

„Chceme ukázat všem, kteří domácím násilím trpí, je cesta z tohoto osobního pekla je reálná,“ vysvětluje Zuzana Zdena Bednářová, ředitelka centra AcorusFoto:  Centrum Acorus

Domácí násilí není tabu, dokazují pořadatelé druhého ročníku pochodu Šlapeme násilí na paty, kterého se můžete zúčastnit i vy v polovině září.

„Na pochod se můžou vydat ti, kdo mají rádi přírodu a chtějí přispět na dobrou věc,“ vysvětlují organizátoři druhého ročníku této akce. 

Jenže nejde jen o procházku přírodou. Cílem je především zviditelnění problematiky domácího násilí. „Chceme ukázat všem, kteří domácím násilím trpí, že cesta z tohoto osobního pekla je reálná,“ vysvětluje Zuzana Zdena Bednářová, ředitelka centra Acorus. 

Pochod se koná v sobotu 19. září v pražské Šárce a startuje mezi 11. a 13. hodinou z kempu Džbán. Trasa měří 6 kilometrů a je tedy přístupná téměř všem. Možná vás potěší, že se na trať vydá také moderátorka Michaela Jílková a herec David Matásek. 

Zaregistrovat se můžete už teď na stránkách www.acorus.cz. Na prvních 100 on-line zaregistrovaných čekají v den pochodu dárky.

V kempu se bude konat zábavní program pro celou rodinu. Vystoupí divadlo Rolnička a hudební skupina Yellow Sisters. Navštívíte také stánek Věda vás baví, děti si pohrají ve výtvarné dílničce a můžou se těšit také na ragby workshop. 

Startovné činí 150 korun a celkový výtěžek použije centrum Acorus na podporu služeb pro osoby ohrožené domácím násilím. Navíc za každý kilometr „ušlý proti násilí“ věnuje firma ECCO 8 korun na konto tohoto centra. 

Centrum Acorus provozuje poradnu i azylový dům. A pomáhá také dětem

Centrum Acorus funguje 18 let a zaměřuje se na pomoc obětem domácího násilí. Ohrožené osoby můžou využít zdarma ambulantní poradnu, kde centrum nabízí sociálně-právní a psychologické poradenství, psychoterapii a právní informace obětem trestných činů. 

Provozuje také azylový dům na neveřejné adrese, kam se lze dovolat na nonstop linku 283 892 772. Po až ročním pobytu v domě můžou některé klientky bydlet v bytech následné pomoci. 

„Nově také poskytujeme odborné služby dětem, které zažívají či zažily domácí násilí jako svědci nebo přímé oběti. Pomáháme jim v centru Locika, které zahájilo činnost v květnu 2015,“ vysvětluje Zuzana Zdena Bednářová činnost centra. 

V roce 2014 vyhledalo pomoc centra 1500 ohrožených osob. 

Autor:  Šárka Ševčíková  (šše)

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace