Ze zákulisíaktualizováno 19.06.2017 19:30  

Tým Českého rozhlasu na házenkářském maratonu převálcoval Českou televizi 11:2

Zápas České televize a Českého rozhlasu v házené - Foto: Ondřej Suchan

Zápas České televize a Českého rozhlasu v házenéFoto: Ondřej Suchan

Československá a česká házená slaví několik významných výročí a úspěchů v házené. Součástí házenkářského svátku je i maraton, který doufá ve své zapsání do Knihy rekordů. Akce „Hvězdy pro legendy“ začala v pondělí netradičním zápasem, který bude symbolicky trvat 42,195 hodin se zúčastnily se ho i týmy České televize a Českého Rozhlasu.

Je důvod slavit? Vzpomeňte na mistryně světa z roku 1957 a mistry světa, kteří získali titul o deset let později. Navíc to bude 60 let od premiérového zisku PMEZ Duklou Praha. Rovněž uplyne 45 let od největšího úspěchu naší házené na LOH v Mnichově. 

Akce „Hvězdy pro legendy“ začala v pondělí netradičním maratonem, který bude symbolicky trvat 42,195 hodin. Tým Českého rozhlasu nastoupil v Tenisovém areálu na Štvanici proti České televizi a rozhodně se bylo na co dívat, přestože teploty ve stínu dosahovaly 30 stupňů. Český rozhlas nakonec utkání vyhrál 11:2 a zápas se mohl pochlubit největší sledovaností. 

„Byl to dost urputný boj, místy i hodně tvrdý,“ komentoval si brankář Českého rozhlasu Vojtěch Koval. „O to větší radost máme, že jsme nedostali gól ze hry. Podle komentářů u live videa na sociálních sítích jsme ale nebyli moc dobrá reklama na házenou,“ dodával už s úsměvem. 

Házená má u nás bohatou historii, která sahá až do přelomu 19. a 20. století. Ze všech různých verzí sportu, v němž se týmy snaží docílit branky hodem, se do nejmasovější a nejpopulárnější podoby vyprofilovala házená o sedmi hráčích čili moderní handball. 

Handball měl tuzemskou premiéru 30. listopadu 1947 na hřišti Sparty na Letné, kde se utkaly týmy ZJŠ Sparta Bratrství a Sokol Úvaly. Zápas skončil výsledkem 11:9 a sledovalo jej na 200 diváků včetně pozorovatelů z různých klubů a svazů. 

Autor:  Jakub Wojtovič

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace