Ze zákulisí2. prosince  2014 v 16:00  

Vojtěch Dyk vydává první sólovou desku! Zazpívá na ní s B-Side Bandem

Zpěvák a herec Vojta Dyk - Foto: Alžběta Švarcová

Zpěvák a herec Vojta DykFoto: Alžběta Švarcová

Mimořádné spojení výrazné pěvecké osobnosti a špičkového muzikantského seskupení – taková je Deska, první sólové album zpěváka Vojtěcha Dyka. Deska, pod kterou je podepsaný i B-Side Band s bandleaderem Josefem Buchtou, na pulty obchodů vstupuje právě v těchto dnech.

Po dvou velmi úspěšných celorepublikových turné a dvou záznamech živých koncertů na CD a DVD se toto mimořádné spojení Vojty Dyka a B-Side Bandu představuje se studiovým projektem a zcela novým repertoárem, který pro zpěváka a kapelu vytvořili přední domácí autoři. 

Autorsky se na skladbách pro studiové CD Deska podíleli skladatelé Ondřej Brousek, Boris Urbánek nebo baskytarista B-Side Bandu Tomáš Vunderle Koudelka a další. Kromě toho se na desce objeví jeden bonus, k němuž má Vojtěch Dyk zvláštní vztah – Dvořákovo Largo v aranžmá Borise Urbánka. 

„Nevím proč, ale už od samého zrodu mám ke skladbě Largo velmi intenzivní vztah. Možná proto, že je původem z časů, kdy ještě slovo bigband ani neexistovalo a až ruka a fantazie Borise Urbánka této skladbě vtiskla možnost bigbandového nádechu,“ říká Vojta Dyk. 

Na jaře vyrazí Vojta Dyk s B-Side Bandem na turné 

Na jaře bude vydání Desky následovat Deska tour. „Pojedeme asi 25 koncertů. Tolik jsme jich za sebou snad ještě neměli,“ upozorňuje Vojta Dyk. „Hrát budeme hlavně po větších klubech. Už spolu hrajeme už nějaký ten čtvrtek, takže si myslím, že budeme zkušenější a vyhranější. Možná někdy i vyhraněnější,“ usmívá se. 

Kdo je Vojtěch Dyk?

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk je jednou z nejvytíženějších domácích hereckých a hudebních hvězd. Od působení v kapele Nightwork přes muzikálové role v inscenacích Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi v divadle Ta Fantastika, v Horáčkově lyrikálu Kudykam (nominace na cenu Thalie) nebo sarkastických Pornohvězdách či v inscenacích Cirk La Putyka a Up End Down v divadle La Fabrika, se odrazil k samostatné hudební kariéře. 

Od roku 2010 spolupracuje s orchestrem B-Side Band, s nímž v roce 2012 absolvoval velké turné. Na něj navázala letní open air tour a Komerční banka Christmas Tour 2013, kdy se představil na společných koncertech s předním světovým zpěvákem Kurtem Ellingem. V roce 2012 byl oceněn Andělem pro nejlepšího zpěváka roku. 

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace