Soutěžeaktualizováno 21.09.2017 10:42  

SOUTĚŽ: Nechte se okouzlit krásou Olomouce

Ubytujeme vás jen kousek od historického centra Olomouce - Foto: Fotobanka Pixabay

Ubytujeme vás jen kousek od historického centra OlomouceFoto: Fotobanka Pixabay

Pokud dnes odpovíte správně na všechny 3 položené otázky, získáte cenu od pořadatelů a partnerů nejvýznamnějších parkurových závodů v Česku. Věnujeme vám poukaz do 3 hvězdičkového Penzionu v Jízdárně, který je součástí jezdeckého areálu Equine Sport Centre Olomouc.

Poukaz zahrnuje ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v některém z moderně a pohodlně zařízených pokojů tohoto penzionu s rodinnou atmosférou a vyhlášenou kuchyní, který se nachází jen malý kousek od historického centra Olomouce. 

Moderní jezdecké centrum Equine Sport Centre Olomouc ovšem může svým vybavením směle konkurovat nejprestižnějším evropským jezdeckým areálům. 

K tomu všemu ještě přidáme rodinné vstupné do celoročně otevřeného Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, v němž můžete vidět věci, které jste ještě neviděli a co nikde jinde na světě nelze spatřit od půlmetrákového čokoládového zámku, přes funkční jízdní kolo ze dřeva, nejmenší motorku ve střední Evropě až třeba po funkční kytary nebo housle ze sirek z expozice „zlaté české ručičky. 

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

Pokud odpovíte jen na 2 otázky správně, zašleme Vám dneska sadu CD, mezi kterými bude zejména právě vyšlá audio podoba knihy Martiny Formanové Případ Pavlína, který skvěle načetla Petra Špalková. 

Jedná se o jeden z nejsilnějších příběhů české emigrace, románové zpracování životních osudů světoznámé modelky Pavlíny Pořízkové a jejích neuvěřitelně statečných rodičů, které v boji o vlastní dítě nezastaví ani ruské tanky. 

Rodiče modelky Pavlíny Pořízkové při plánované emigraci uvěřili radám přátel, tříletou dceru nechali doma a pak jí pomocí Červeného kříže chtěli během pár dnů převézt bezpečnou, oficiální cestou. Jenže bolševická mašinerie se zasekla a holčičku nepustila, zoufalá matka pod falešnou identitou přiletěla vlastní dceru unést a vše prasklo. 

Ani při jedné správné odpovědi neodejdete s prázdnou a pošleme vám cenu útěchy. 

Autor:  Jakub Wojtovič

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace