Soutěže11. srpna  2017 v 11:33  

SOUTĚŽ: Vyhrajte lístky na film Druhá strana naděje, pohádkově lidský příběh o uprchlících

Druhá strana naděje - Foto: Festival Berlinale

Druhá strana nadějeFoto: Festival Berlinale

Radiožurnál, partner českých filmů, opět zve do kina. Fanouškům rozdáváme celkem dvě stě vstupenek na projekce filmu Druhá strana naděje v Praze a Brně.

Chcete zajít zadarmo do kina? Poslouchejte od 14. do 17. srpna Ranní Radiožurnál a mějte připravený počítač, tablet nebo mobil. 

Jakmile vás k tomu právě v Ranním Radiožurnálu mezi pátou a devátou ráno moderátor Jiří Chum vyzve, napište na mail vstupenky@rozhlas.cz. Dne 14. a 16. srpna od nás dostane 30 nejrychlejších posluchačů po dvou volných vstupech na promítání v Praze. Dne 15. rozdáváme 60 vstupů do Brna a 17. rozdáme dalších 20 do brněnského kina Scala. 

Praha
 
Kde? Letní kino Regina, Hybešova 14/10, Praha 8-Karlín
Kdy? 17.8. od 20:30
Brno
 
Kde? Kino Scala, Moravské nám. 127/3, 602 00 Brno-střed
Kdy? 17.8. od 20:30

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. 

Jak bývá u filmů Akiho Kaurismäkiho zvykem, lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu. Film Druhá strana naděje byl na letošním Berlinale oceněn Stříbrným medvědem za nejlepší režii. 

Výherci vstupenek budou zařazeni na seznam hostů. 

Autor:  Jakub Wojtovič
Pořad: Ranní Radiožurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 05:00  |  Délka pořadu: 4 hodiny  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus
 

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace