Večerní host27. března  2014 v 23:05  

Věřím v Kajínkovu nevinu, říká vydavatel životopisné knihy o nejznámějším českém vězni

Jiří Kajínek na Mírově - Foto: Česká televize

Jiří Kajínek na MírověFoto: Česká televize

Autentické vyprávění nejznámějšího českého vězně o jeho dětství, dospívání, láskách, zálibách, ale i o umění otevřít každý zámek. To je životopisná kniha Jiřího Kajínka s názvem Můj život bez mříží. V rozhovoru s Vladimírem Krocem ji představil vydavatel Jan Eisler.

„Jiří Kajínek je známý a výjimečný vězeň. V jeho případu a procesu je spousta nevyjasněných míst a děr, přesto byl odsouzen na doživotí,“ shrnuje Jan Eisler. I proto se společně s Romanou Homonickou rozhodl vydat životopisnou knihu Jiřího Kajínka, která by některá místa pomohla osvětlit. 

S Jiřím Kajínkem natočili neuvěřitelných 50 hodin rozhovorů, z nichž vznikla mimořádná kniha. Za tu dobu si Jan Eisler na nejznámějšího českého vězně udělal svůj vlastní názor. 

Jiří Kajínek:

„Ať mě klidně zabijou, třeba hned před věznicí, ale chci odejít legálně ven. Zásadní a úplně na prvním místě je pro mě svoboda.“ (z knihy Můj život bez mříží

„Jiří Kajínek je velmi inteligentní, neustále optimisticky naladěný, má smysl pro humor a neuvěřitelnou paměť,“ shrnuje. „Na základě všeho, co jsem se dozvěděl, věřím, že čin, za který je odsouzen, nespáchal,“ dodává. 

Přesto prý v sobě Jiří Kajínek nenese žádnou hořkost ani nenávist. Jak si dokázal uchovat svůj optimismus? A jaké nečekané informace se o něm v knize Můj život bez mříží dozvíte? I to se dozvíte v záznamu celého rozhovoru. 

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte buď kliknutím na odkaz přímo v tomto článku, nebo v našem audioarchívu.  

Autor:  Alžběta Švarcová  (als)
Pořad: Večerní Host Radiožurnálu  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 21:05, sobota 23:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

 

Diskuse

Český rozhlas si váží názoru posluchačů a má zájem o korektně vedenou diskusi. Vyhrazuje si proto právo skrýt příspěvky, které odporují dobrým mravům, jsou xenofobní, porušují platné zákony, poškozují dobré jméno Českého rozhlasu, nebo mají reklamní charakter.

Návod na použití diskusního systému DISQUS naleznete zde.

 
tyto komentáře používají systém Disqus

Sledujte nás

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace